مقالات خرید و فروش آپارتمان

تعمیرات خانه وام جعاله

شرایط دریافت وام تعمیرات خانه | 2 روش دریافت جعاله مسکن

 با بالا رفتن سن بنا ، ساختمان بتدریج مستهلک و فرسوده میشود و این به معنی آنست که هر روز یکجای خانه کلنگی نیاز به تعمیر پیدا میکند. خصوصا که ساختمان ،از نوع مسکونی و خانه باشد .فروش و اجاره دادن خانه های قدیمی نسبت به ساختمانهای نوساز زمان زیادی میبرد .و طبیعتا قیمت فروش و اجاره این املاک هم چندان سودآور نیست. حتی اگر بخواهید شخصا در این خانه زندگی کنید ، دیگر مستقیما با تعمیرات مداوم خانه سرو کار دارد!!

ادامه مطلب

معامله-صوری-ملک-قانونی

معامله صوری ملک در چه صورتی جرم نیست؟!

در معاملات ملکی یک ملک با قرارداد قانونی معامله میشود. همانند معاملات املاک برای معامله صوری ملک هم تعریف قانونی وجود دارد.در معاملات ملکی رایج طی قرارداد قانونی معامله میشود اما معامله صوری ملک تنها یک معامله ظاهری و بدون داشتن شرایط قراردادی ست.در شرایطی عقد معامله صوری ملک از نظر قانون صحیح است و تنها در صورتی که معاملات صوری برای فرار از دین یا گرفتن وام مسکن انجام شود،باطل است.

ادامه مطلب

فسخ-قرارداد-املاک-ابطال-معامله

شرایط فسخ قرارداد و معامله ملک

فسخ قرارداد ملک انحلال و پایان دادن به یک توافق یا معامله است. فسخ معامله ملکی با 3 شرط امکان پذیر است : 1- داشتن حق فسخ معامله در قرارداد خرید و فروش یا اجاره ملک 2- فسخ قرارداد با شرایط قانونی ، 3- فسخ توافقی قرارداد که معمولا نیاز به پرداخت خسارت از طرف فسخ کننده قرارداد ملکی دارد . خانه لند در این مقاله قوانین و شرایط فسخ انواع معاملات ملکی ( مبایعه نامه ، قولنامه ، اجاره نامه) را برای شما شرح میدهد 

ادامه مطلب

فروش-مال-غیر-انتقال

اجاره و فروش مال غیر | مجازات و پس گرفتن ملک

مال غیر ، مال منقول یا غیر منقول دیگران است که کلاهبردار با مالک نشان دادن خود اقدام به معامله ( اجاره یا فروش ) مال غیر یا ملک مینماید! اینکار از نظر قانون جرم شناخته میشود که علاوه بر متضرر نمودن اشخاص ، سبب ایجاد اغتشاش در جامعه و معاملات میشود. معاملات املاکی که به شکل اجاره یا فروش ملک و مال غیر رخ رخ میدهد ، با قوانین فروش و انتقال مال غیر و معاملات فضولی ملکی مورد بررسی قرار میگیرد.

ادامه مطلب

تغییر-کاربری-ملک-کمیسیون-ماده 100

تغییر کاربری املاک و رسیدگی در کمیسیون ماده 100 

به نوع استفاده ای که از یک واحد ساختمانی میشود ، کاربری ملک نامیده میشود. شهرداری ها با توجه به طرح های تفصیلی و جامع شهری برای انواع کاربری های ساختمانی پروانه ساخت و بهره برداری و سایر مجوزها را صادر میکنند. به طور کلی سه نوع کاربری برای زمین و ساختمان وجود دارد: مسکونی ، اداری ، تجاری

ادامه مطلب

جعل-اسناد-ملک

چه خط خوردگی هایی سبب باطل شدن یا جعل سند میشوند؟؟

بر مبنای تعریف قانون سند ، به هر گونه نوشته ای که در شرایط دعوی و یا دفاع ، معتبر و قابل اسنتناد قانون باشد گفته میشود .سند های مالکیت به دو دسته سند عادی و سند رسمی با موضوعات مختلف تقسیم میشوند . اسناد مالکیتی فارغ از رسمی با غیر رسمی بودن (سند عادی)، میتوانند مورد ادعای جعل قراربگیرند که نیاز به دلیل موجه دارد.

ادامه مطلب

پیش-فروش-ساختمان-آپارتمان

قوانین پیش فروش ساختمان و تحویل ملک

وقتی یک ملک به فروش میرسد قراردادی تنظیم میشود که طی آن مالکیت ساختمان یا زمین به خریدار منتقل میشود. اگر فروشنده به هر دلیل از تنظیم این قرارداد و یا تحویل ملک به خریدار جدید جلوگیری کند ، دچار تخلف قانونی شده و حتی موظف به پرداخت خسارت دیرکرد تحویل ملک هم میشود.

ادامه مطلب

سند-تک-برگ-سند-منگوله

سند تک برگ چیست ؟!چرا باید سندهای دفترچه ای به تک برگ تبدیل شود

شکل قدیمی سند های املاک یک دفترچه چند برگی شامل اطلاعات معاملات قبلی و نام خریداران و فروشندگان بود. که اصطلاحا به آنها سند منگوله دار گفته میشود. از جمله ایرادات سندهای منگوله دار (دفترچه ای)امکان جعل آنها ، درج اطلاعات معاملات و مالکین قبلی ملک که دست مجرمان را برای سواستفاده های مختلف از اطلاعات افراد باز میکند ، و فروش یک ملک به چندین نفر و صد البته نگهداری دشوار سند میباشد.  

ادامه مطلب

خرید -فروش ملک سهروردی

چرا باید به خرید ملک در سهروردی جدی تر فکر کنید!

یکی از نکات مهم قبل از خرید هر ملکی ،چه خانه و ملک مسکونی و یا تجاری،آشنایی با محله ملک مورد نظر است.خانه لند در این مقاله به بررسی خرید خانه و ملک در سهروردی واقع در منطقه 7 تهران میپردازد و امتیازات خرید خانه و آپارتمان در سهروردی شمالی و جنوبی را برای شما توضیح میدهد!

ادامه مطلب

مدیر-ساختمان-مدیریت-آپارتمان

وظایف مدیر ساختمان| اختیارات و تخلفات

زندگی آپارتمان نشینی چالشهای خاص خود را دارد . مالکان یا ساکنین یک آپارتمان بارها دچار اختلاف نظرها یا ابهامات مالـی ،استفاده از مشاعات و دیگر قوانین آپارتمان نشینی میشوند که ضرورت وجود مدیر ساختمان را نشان میدهد. همچنین همه افراد نمیتوانند با مشغله های روزانه خود درگیر مسائل نگهداری و تعمیراتی ساختمان شوند و در عوض مدیر ساختمان به این امور رسیدگی میکند.

ادامه مطلب

قیمت پارکینگ

قیمت پارکینگ | اجاره و فروش پارکینگ

کمبود فضای پارک خودرو خصوصا در شهرهای بزرگ به یک مسئله اساسی تبدیل شده است. چراکه بسیاری از آپارتمانها و خانه ها بدون سهم کافی از پارکینگ ، در حال ساخت و ساز هستند و همین مسئله منجر به ایجاد پدیده اجاره و فروش پارکینگ آپارتمان ها به شکل رسمی و غیر رسمی شده است و علاوه بر بروز سوالات و ابهامات درخصوص خرید و فروش پارکینگ ،امروزه شاهد معاملات میلیونی اجاره یا فروش پارکینگ نیز هستیم.

ادامه مطلب

مشاعات آپارتمان

مشاعات آپارتمان کدامند؟ سهم از ملک مشاع

براساس قانون مالکیت آپارتمانها ، علاوه بر مالکیت خصوصی ، بخشهایی از ساختمان به طور مشترک بین واحدهای آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد که به آن مشاعات آپارتمان گفته میشود و شامل موارد و قوانین خاص خود است که استفاده های نابجا و خودخواهانه از مشاعات آپارتمان را ممنوع میکند.برای آشنایی با قوانین و نکات مشاعات آپارتمان و نحوه محاسبه شارژ ساختمان با خانه لند همراه باشید! 

ادامه مطلب

نکات-مهم-معاملات-املاک

7 نکته مهم برای انجام معاملات ملکی بی دردسر! (معاملات املاک مطمئن)

گاهی در معاملات املاک ، مشکلاتی مانند عدم تعهد به قرار داد از سمت طرفین معامله یا حتی بنگاه املاک ، افراد را به دردسرهای حقوقی و مالی میاندازد. دعاوی ملکی عموما به سه شکل وجود دارند: دعاوی حقوقی ، دعاوی کیفری و دعوای ثبتی ملک که از کلاهبرداری های خرید و فروش و اجاره تا نقض قوانین معاملاتی یا تعهدات قرارداد را شامل میشوند.

ادامه مطلب

 معامله ملک و معاملات املاک

اصطلاحات ملکی مهم و پرکاربرد که باید بدانید!

سر و کار هر یک از ما به بحث معامله ملک افتاده باشد قطعا با اصطلاحات ناآشنایی برای اولین بار برخورد کرده ایم یا ممکن است این کلمات بارها در معامله های ملکی به گوش ما خورده و بی توجه به بار حقوقی آنها ، از کنارشان رد شده ایم. مقاله خانه لند به معرفی اصطلاحات مهم و پرکاربرهر معامله ملکی میپردازد.

ادامه مطلب

انواع سند مالکیت انواع سند

آشنایی با انواع سند مالکیت |سند رسمی و عادی

اهمیت تعیین مالکیت املاک بر هیچ کس پوشیده نیست. با توجه به سوالات و ابهامات بسیاری که در خصوص اسناد مالکیت وجود دارد ،در این مقاله به بررسی انواع سند ملکی و حیطه قانون گذاری آنها میپردازیم به طور کلی اسناد به دو شکل رسمی و عادی تعریف میشوند که در ادامه به بررسی انواع سند مالکیت املاک میپردازیم.

ادامه مطلب

 خرید خانه منطقه7

خرید خانه در منطقه7 تهران چه امتیازاتی دارد؟

عوامل بسیاری در انتخاب مسکن موثرند که از آنها می توان به محدوده قیمت واحد های مسکونی، دسترسی مناسب محلی و شهری، توزیع مناسب امکانات رفاهی ،خدماتی، تجاری و .. اشاره کرد. منطقه7 تهران با داشتن پتانسیل های قابل توجه در بخش مسکونی ، همواره مورد توجه سرمایه گذاران بازار معاملات خرید خانه بوده است.

ادامه مطلب

خرید فروش آپارتمان منطقه 7

بازار خرید آپارتمان در منطقه 7 تهران چگونه است؟

با توجه به افزایش مهاجرت به شهر تهران در سال های اخیر و گسترش ساخت و ساز ، روند تقاضا جهت خرید و اجاره افزایش یافته که همین بر بازار مسکن و قیمت هر متر مربع زمین تاثیر قابل توجهی گذاشته است.این مسئله در سالهای اخیر و خصوصا برای خانه اولی ها ، شرایط خرید آپارتمان را دشوار تر از پیش نموده است.

ادامه مطلب

وام- مسکن-98 سال

شرایط جدید دریافت وام مسکن سال 98 اعلام شد!

دراین مقاله از خانه لند به شرح آخرین مصوبات صندوق قرض الحسنه وام مسکن سال 98 و شرایط دریافت انواع وامهای مسکن شامل : وام مسکن یکم زوجین ، وام ساخت مسکن و وام مجرد ها ،با 2 روش سپرده گذاری و خرید اوراق مسکن میپردازیم. همچنین تغییرات و امتیازات وام ساخت مسکن 98 را برای شما توضیح میدهیم. جهت اطلاع از شرایط دریافت وام و تسهیلات تعمیر خانه (جعاله مسکن ) و جزئیات جدید صندوق پس انداز وام مسکن سال 98 تا انتهای این مقاله با خانه لند همراه باشید :

ادامه مطلب

کارشناسی قیمت ملک قیمت املاک

چگونه قیمت یک ملک را کارشناسی کنیم؟

مبنای محاسبه و کارشناسی قیمت یک ملک،در ابتدا قیمت زمین ملک است.عامل دوم جهت کارشناسی قیمت املاک، اعیانی ملک (بخش ساخته شده) است. ازآنجا که عرصه (زمین)،اعیان ملک را در برمیگیرد به شکل قابل توجهی در تعیین قیمت و کارشناسی قیمت املاک موثر است.جهت آشنایی با روشهای ارزیابی و کارشناسی قیمت املاک با خانه لند همراه باشید!

ادامه مطلب

بازار-قیمت-مسکن-98

چشم انداز قیمت مسکن تا پایان سال 98

رئیس اتحادیه املاک کشور با مشابه دانستن وضع بازار مسکن سال 98 با قیمت و معاملات املاک سال 91 ، عنوان کرد که پس از افزایش سه برابری نرخ دلار در اوایل سال 98 ، بازار معاملات مسکن برای دوره ای کوتاه دچار حباب قیمت نامتعارف شد که بدنبال کاهش متقاضیان خرید مسکن و افت معاملات ، تقریبا به ثبات قیمت رسیده ایم. با نقل به مضمون از توضیحات آقای خسروی ، رئیس اتحادیه املاک کشور با ادامه این روند ، انتظار افزایش قیمت مسکن را تا پایان سال نداریم.

ادامه مطلب

فروش موفق ملک با مشاوراملاک خانه لند

مشاور املاک خانه لند چطور در یک بازار راکد، ملک شما را بهتر میفروشد؟

بازار مسکن در ایران با وجود فراز و نشیب های مقطعی  از سال 96 به وضعیت ایستایی نزدیک شده که شرایط را برای انجام معاملات ملکی خصوصا در بخش فروش کمی پیچیده کرده است.خبر خوب این است که با راهکارهایی که مشاوراملاک خانه لند در ادامه ارائه میکند، میتوانید چالش فروش ملک خود را پشت سر بگذارید:

ادامه مطلب

کد-رهگیری-املاک

دریافت کد رهگیری املاک و تضمین امنیت معاملات

حتما این نوع کلاه برداری به گوشتان خورده که یک ملک به چندین نفر فروخته شده است. موارد تخلف مشابه در بازار املاک و مستغلات زیاد است. اگر قصد خرید و فروش آپارتمان ، رهن واجاره آپارتمان و دیگر املاک را دارید باید با اصطلاحات و مسائل حقوقی مرتبط با معاملات ملکی هم تا حدودیی آشنا باشید.از جمله دریافت کد رهگیری املاک و استعلام آن ، که کلاهبرداری های ملکی را به حداقل رسانده و امنیت معاملات املاک را تضمین میکند. لذا دریافت این کد برای کلیه قراردادهای خرید و فروش و اجاره مسکن توصیه میشود!

ادامه مطلب

بهترین-مشاور-املاک-بنگاه

7 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک

کل پروسه خرید و فروش ملک می تواند اگر توسط یک مشاور املاک درست و مطمئن به بهترین شکل مدیریت شود بهترین نتیجه که معامله ای پرسود را برای شما به دنبال خواهد داشت. اما چگونه بهترین مشاور املاک را پیدا کنیم؟! خرید و فروش خانه و آپارتمان یک تجربه هیجان انگیز است که می تواند با توجه به شرایط پیچیده و پرتنش هم باشد.

ادامه مطلب

 پروانه ساختمانی

مراحل صدور پروانه ساختمان

اگر قصد آپارتمان سازی دارید ، اگر میخواهید خانه کلنگی خود را بازسازی یا نوسازی کنید یا در قراردادهای مشارکت در ساخت شرکت کنید، حتما اسم اخذ جواز ساخت یا صدور پروانه ساختمان به گوشتان خورده اما خیلی با این مفهوم و مراحل صدور و دریافت پروانه ساختمان آشنا نیستید. پس با خانه لند همراه باشید تا با نکات دریافت جواز ساخت و مراحل صدور پروانه ساختمانی آشنا شوید!

ادامه مطلب

مذاکره املاک رهن و اجاره خانه

موفقیت در مذاکره املاک با قانون پل طلایی!

به عنوان مشاور املاک یا خریدار و فروشنده خانه و آپارتمان، وقتی زمان مذاکره می رسد، باید بتوانید با توانایی و آگاهی و رعایت انصاف، تمام منافع خود در معامله را تامین کنید. با سایت خانه لند همراه باشید تا شما را با "قانون پل طلایی" برای موفقیت در مذاکره املاک آشنا کنیم.

ادامه مطلب

نکته و ترفندهای خرید و فروش خانه

7 نکته و ترفند برای فروش خانه و آپارتمان مخصوصا در زمستان

در این مقاله به معرفی نکات معاملاتی و ترفند های فروش خانه و آپارتمان  خصوصا در فصل  زمستان میپردازیم.  این نکات برای خریداران و فروشندگان خانه و آپارتمان،مشاوران املاک و همین طور کسانی که قصد سرمایه گذاری در املاک را دارند کمک میکند تا شانس فروش خانه و آپارتمان خود را بالا برده و به ارزش ملکشان افزوده شود. 

ادامه مطلب

زمستان بهترین فصل فروش خانه

5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است

شما برای فروش خانه برنامه ریزی کرده اید و هرچه به پایان سال نزدیک می شوید، انتظار برای رسیدن بهار و رفتن به خانه جدید سخت تر می شود. خانه تان برای فروش آماده است و خانه جدیدی را هم انتخاب کرده اید، پس چرا صبر کنید؟ این هم 5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است. با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

سرمایه-گذاری-در-املاک

نکات مهم سرمایه گذاری در املاک:4 اصل کلیدی در سرمایه گذاری املاک

سرمایه گذاری درست در املاک میتواند در مدت زمان کوتاهی منجر به کسب سود کلانی بشود.اما هر ملکی ارزش سرمایه گذاری ندارد! سرمایه گذاری در املاک دارای نکات مهم یست که کسب سود بالای معاملاتی تنها با رعایت این نکات سرمایه گذاری در املاک امکانپذیر میباشد. خانه لند 4 اصل کلیدی جهت سرمایه گذاری در املاک را برای شما شرح میدهد!

ادامه مطلب

خرید فروش خانه آنلاین

خرید و فروش خانه آنلاین؟ به همراه چک لیست سوالات مهم در خرید خانه

خرید خانه شاید بزرگترین خرید زندگی شماست و حتی اشتباهات کوچک نیز می تواند هزینه بر باشد. بنابراین ما توصیه هایی را  برای کسانی که تصمیم به خرید خانه دارند تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. خانه لند در این قسمت 5 توصیه طلایی برای شما آماده کرده است.

ادامه مطلب

نکات-مهم-خرید-خانه-

نکات مهم در خرید خانه: 8 سوال که هر خریدار خانه باید بپرسد

پول های خود را جمع کرده اید، خانه دلخواه خود را یافته اید ... و اکنون! زمان خرید خانه فرارسیده است! اما  قبل از آن لازم است به نکات کوچک اما مهمی توجه کنید. معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه یا دیگر املاک می کنند، فکر می کنند که یافتن  ملک مورد نظرشان سخت ترین جای کار است. در حالی که بعد از اینکه خانه دلخواه خود را یافتید لازم است قبل از انجام هر معامله ملکی حتما باید سوالاتی را بپرسید.پس با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

نکات-مهم-در-خرید-املاک-ورثه

خرید و فروش ملک ورثه ای

هنگامی که مالک فوت می کند بر مبنای قانون انحصار وراثت، ملک مورد نظر به وارثان انتقال می یابد (مگر اینکه وصیت نامه رسمی تنظیم شده باشد و یا شرایط خاصی برای ملک تدوین شده باشد)، که ملک ورثه ای یا ملک موروثی نامیده می شود. خرید و فروش املاک ورثه در بیشتر مواقع کار پرچالشی است. به همین دلیل خانه لند در این قسمت نکاتی را در رابطه با معامله و خرید و فروش ملک ورثه ای عنوان می کند که با دانستن آن ها از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در هنگام معامله جلوگیری خواهد شد.

ادامه مطلب

پارکینگ خانه

اهمیت پارکینگ در معاملات خرید خانه (پارکینگ مزاحم و اختصاصی)

حق پارکینگ اختصاصی در خانه و آپارتمان امروزه یک ضرورت حساب می شود. داشتن پارکینگ علاوه بر ایجاد امنیت، در وقت نیز صرفه جویی می کند زیرا دیگر به دنبال جای پارک نمی گردید. داشتن محل پارک خودرو خصوصا در شهرهای بزرگ بقدری اهمیت دارد که افرادِ بدون حق پارکینگ اختصاصی یا پارکینگ مزاحم ، حیاط خانه و آپارتمان را به پارکینگ خودرو تبدیل میکنند که تصرف غیرقانونی مشاعات خانه و آپارتمان محسوب میشود. 

ادامه مطلب

سن بنا عمر بنا

محاسبه سن بنا و اهمیت آن در معاملات ملکی و دریافت وام!

محاسبه سن بنا شامل سن بهره برداری از ساختمان ، سن واقعی بنا و خصوصا محاسبه عمر مفید یک ساختمان بسیار حائز اهمیت است. چرا که در دریافت وام و تسهیلات ،متوجه شدن پرداخت خسارت های جانی و مالی تخریب بنا از سوی مالک و همینطور بر قیمت معاملات ملکی تاثیر میگذارد. بسیاری از مشاورین املاک یا فروشندگان هم با وجود اطلاع از اهمیت سن بنا در قیمت نهایی معاملات و کیفیت کار و زندگی خریدار و مستاجر درآنها ، ازصحبت درمورد سن بنا طفره میروند که تخلف بوده و بعد ها خریدار را دچار مشکلات متعدد میکند.

ادامه مطلب

مشاعات ساختمان قوانین مشاعات

قوانین مشاعات ساختمان در معاملات املاک

مشاعات ساختمانی فضای مشترکی ست که ساکنین ساختمان به یک اندازه حق بهره مندی از آن را دارند. اطلاع از وضع مشاعات ساختمانی و قوانین ملک مشاع قبل از خرید خانه و آپارتمان بسیار حائز اهمیت میباشد.قوانین مشاعات ساختمانی جهت بهره مندی درست و عادلانه ساکینن از مشاعات ساختمان و و بخش مشاع آپارتمان تنظیم شده که خانه لند در این مقاله به این نکات و قوانین مشاعات میپردازد.

ادامه مطلب

نکات خرید-ملک-آپارتمان

7 نکته مهم قبل از خرید ملک و آپارتمان

خرید و فروش خانه و ملک،نیازمند اطلاع از نکات مهم حقوقی وقراردادی در رابطه با خرید و فروش املاک میباشد.خانه لند 7 نکته مهم در خرید خانه و ملک که ریسک معاملات ملکی را کاهش میدهد، برای شما شرح میدهد.پس اگر شما هم قصد خرید خانه دارید یا میخواهید با روش صحیح معاملات ملکی خرید و فروش آشنا شوید،مطالعه این مطلب از خانه لند را به شما پیشنهاد میکنیم!

ادامه مطلب

فک-رهن

فک رهن چیست ؟راه های آزاد کردن سند و فروش ملک در رهن

اصطلاح فک رهن برای ملکی بکار میرود که برای مدتی در وثیقه و گرو یک نهاد یا فرد (مُرتهن) باشد و اکنون از رهن خارج شود . هنگامیکه وام گیرنده (راهن ) ، بدهی خود را تسویه کند ،مرتهن مکلف به فک رهن ملک و آزادسازی سند ملک در وثیقه میباشد. با خانه لند همراه باشید تا با شرایط و روشهای فک رهن ملک و فروش املاک در رهن آشنا شوید.

ادامه مطلب