مقالات خرید و فروش آپارتمان

کمیسیون-بنگاه-املاک

کمیسیون بنگاه املاک :از عرف تا قانون!

کمیسیون بنگاه(حق دلالی)چیست؟حق کمیسیون بنگاه املاک به چه صورت محاسبه میشود؟محاسبه کمیسیون بنگاه املاک براساس قانون است یا عرف؟روشهای زیادی برای محاسبه کمیسیون بنگاه املاک وجود دارد که مبنای آن نرخ نامه اتحادیه املاک کشور میباشد.اگر شما هم در معاملات املاک خود چه خرید و فروش و چه اجاره ،در مورد کمیسیون بنگاه املاک دچار سردرگمی شده اید، مطالعه این مقاله از خانه لند را از دست ندهید!

ادامه مطلب

بیمه-مسئولیت-ساختمان-مدیر

بیمه مسئولیت ساختمان،ضرورتی برای مدیران ساختمان!

بیمه مسئولیت ساختمان چیست؟آیا بیمه ساختمان(مسئولیت مدنی)مدیر ساختمان اجباری ست؟مسئولیت تهیه بیمه آتش سوزی ساختمان با چه کسی ست؟قوانین مرتبط با بیمه ساختمان های فرسوده و قدیمی کدامند؟اگر میخواهید از قوانین و اهمیت بیمه های مرتبط با زندگی آپارتمان نشینی و اهمیت آنها مطلع شوید ، با این مقاله از خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

شناسنامه-فنی-و-ملکی-ساختمان

شناسنامه فنی ساختمان با شناسنامه فنی و ملکی یکی نیست!

شناسنامه فنی ساختمان چیست وچه تفاوتی با شناسنامه فنی و ملکی ساختمان دارد؟آیا دریافت شناسنامه فنی ملک و ساختمان اجباریست؟و چرا؟!زمانیکه کار ساخت یک ملک به پایان میرسد،نوبت به صدور و دریافت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان میرسد که مجموعه اطلاعاتی از ساختمان احداث شده است.با خانه لند همراه باشید تا از همه چیز را در خصوص این مدارک مهم ساختمانی و نحوه دریافت آن مطلع شوید!

ادامه مطلب

معاوضه-ملک-آپارتمان

از معاوضه املاک چه میدانید؟+نمونه قرارداد معاوضه آپارتمان

آیا معاوضه املاک قانونیست؟معاوضه ملک به چه صورت انجام میشود؟قوانین و نکات معاوضه املاک چیست؟اگر برای شما هم این سوالات درمورد انواع معاوضه ملکی مطرح است، خانه لند در این مقاله به بررسی کامل معاملات معاوضه خانه و دیگر املاک و نکات و قوانین آن میپردازد. در ادامه نیز دو نمونه از این نوع قرارداد ها را برای شما آورده ایم!

ادامه مطلب

خرید-فروش-وکالت-ملک

همه چیز در مورد خرید و فروش وکالتی املاک

وکالت فروش ملک چیست؟چقدر وکالت خرید فروش خانه و ملک معتبر است؟چندنوع وکالت نامه در معامله املاک وجود دارد؟اگر قصد خرید یا فروش وکالتی خانه یا ملکی را دارید، باید با نکات و قوانین این نوع معاملات خرید و فروش املاک آشنا باشید.دراین مقاله از خانه لند به بررسی نکات و قوانین مهم خرید و فروش و معامله وکالتی املاک میپردازیم!

ادامه مطلب

شکایت-بنگاه-مشاور-املاک

چطور از بنگاه املاک متخلف شکایت کنیم؟

ممکن است شما هم هنگام عقد یا فسخ قرارداد ملک با بنگاه املاک متخلف یا رفتارغیرحرفه ای آنها مواجه شده باشید.اما چطور از بنگاه املاک متخلف شکایت کنیم؟قانون و مرجع رسیدگی به شکایت از بنگاه های املاک چیست؟خانه لند تخلفات بنگاه های املاک و نحوه شکایت از آنها را در این مقاله به شما آموزش میدهد!

ادامه مطلب

داور-قرارداد-ملکی

چرا باید برای قرارداد ملکی خود داور بگیرید!

دلایل زیادی وجود دارد که بر تعیین داور قرارداد درزمان تنظیم و عقد معاملات ملکی تاکید میکند.زمان رسیدگی به دعواهای قراردادی و معاملاتی معمولا زمانگیر است و به همین علت طرفین دعوای ملکی را دچار ضرر و زیان بیشتر می کند. درحالیکه با تعیین داور قرارداد پیش از بروز هر نوع اختلافی،میتوان برای حل و فصل اختلافات و ابهامات قراردادهای ملکی به داور مراجعه نمود.با خانه لند همراه باشید تا با انواع داوری در قراردادهای ملکی و نکات و قوانین مرتبط با آن آشنا شوید!

ادامه مطلب

اوراق-مسکن-تسه وام

اوراق مسکن چیست؟دریافت اوراق وام مسکن

یکی از راههای دریافت وام مسکن خرید اوراق مسکن یاهمان اوراق تسه(تسهیلات مسکن)میباشد.درواقع اگر نخواهید با سپرده گذاری،وام و تسهیلات خرید یا ساخت مسکن دریافت کنید، از طریق تهیه اوراق مسکن (تسه)در زمان کوتاهی قادر به دریافت وام و تسهیلات مسکن خواهید بود.اگر شما هم در مورد تهیه و قیمت اوراق تسه مسکن سوال دارید خانه لند مراحل دریافت این اوراق را در 6 مرحله ساده و تصویری برای شما آماده کرده است!

ادامه مطلب

نکات-مهم-فروش-ملک

12 نکته مهم در فروش املاک

نکات مهمی در فروش یک ملک مطرح است که رعایت این نکات مهم،تضمین کننده سود وسرعت فروش ملک میباشد.همانطورکه نکاتی در خرید املاک وجود دارد،مالکین نیز با آگاهی و بکارگیری چند نکته کلیدی،میتوانند فروش موفقی از خانه ملک خود داشته باشند.خانه لند 12 نکته مهم در فروش ملک را با شما درمیان میگذارد!

ادامه مطلب

نمونه-صلح-عمری

صلح نامه ملک به زبان ساده: بهمراه نمونه صلح نامه

صلح نامه ملکی چیست؟عقد صلح نامه املاک چه امتیازی دارد؟اگر شما هم درمورد انواع صلح نامه ملکی ونحوه عقد معاملات املاک سازشی و بدون قرارداد سوال دارید، با این مقاله از خانه لند همراه باشید!

ادامه مطلب

انتقال-سند-آپارتمان-ملک

مراحل ثبت و انتقال سند ملک و نحوه پرداخت هزینه ها

ثبت و انتقال سند املاک شامل مراحلی ست که خانه لند دراین مقاله به شرح گام به گام و هزینه های ثبت و انتقال سندهای ملکی میپردازد. پس اگر شما هم در مورد ثبت و انتقال سند آپارتمان و دیگر املاک سوال دارید و یا میخواهید از هزینه های انتقال سند املاک مطلع شوید، مطالعه این مقاله از خانه لند را از دست ندهید !

ادامه مطلب

معامله-بدون-سند

قوانین و نکات معامله ملک بدون سند: خرید آپارتمان نوساز

آیا خرید آپارتمان و ملک بدون سند غلط است؟معامله املاک بدون سند چه نکاتی دارد؟برای آپارتمان نوساز و ملک بدون سند ،چطور درخواست صدور سند بدهیم؟خانه لند به برسی قوانین و نکات معامله آپارتمان و املاک بدون سند و نحوه گرفتن سند رسمی برای املاک پیش فروشی فاقد سند میپردازد.پس اگر شما هم یکی از خریداران خانه و ملک بدون سند هستید یا نمیخواهید درگیر این دعاوی ملکی شوید ،حتما این مقاله از خانه لند را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

تعمیرات خانه وام جعاله

شرایط دریافت وام تعمیر خانه(وام جعاله)

 با بالا رفتن سن بنا ، ساختمان بتدریج مستهلک و فرسوده میشود و این به معنی آنست که هر روز یکجای خانه کلنگی نیاز به تعمیر پیدا میکند. خصوصا که ساختمان ،از نوع مسکونی و خانه باشد .فروش و اجاره دادن خانه های قدیمی نسبت به ساختمانهای نوساز زمان زیادی میبرد .و طبیعتا قیمت فروش و اجاره این املاک هم چندان سودآور نیست. حتی اگر بخواهید شخصا در این خانه زندگی کنید ، دیگر مستقیما با تعمیرات مداوم خانه سرو کار دارد!!

ادامه مطلب

معامله-صوری-ملک-قانونی

معامله صوری ملک در چه صورتی جرم نیست؟!

در معاملات ملکی یک ملک با قرارداد قانونی معامله میشود. همانند معاملات املاک برای معامله صوری ملک هم تعریف قانونی وجود دارد.در معاملات ملکی رایج طی قرارداد قانونی معامله میشود اما معامله صوری ملک تنها یک معامله ظاهری و بدون داشتن شرایط قراردادی ست.در شرایطی عقد معامله صوری ملک از نظر قانون صحیح است و تنها در صورتی که معاملات صوری برای فرار از دین یا گرفتن وام مسکن انجام شود،باطل است.

ادامه مطلب

فسخ-قرارداد-املاک-ابطال-معامله

شرایط و قوانین فسخ قرارداد خرید و فروش ملک

فسخ معاملات و قراردادهای خرید و فروش ملک با 3شرط امکانپذیر است:1-داشتن حق فسخ قرارداد خرید و فروش ملک 2-فسخ قرارداد با شرایط قانونی 3-فسخ توافقی قرارداد که معمولا نیاز به پرداخت خسارت از طرف فسخ کننده قرارداد ملکی دارد . خانه لند در این مقاله قوانین و شرایط فسخ انواع معاملات ملکی ( مبایعه نامه ، قولنامه ، اجاره نامه) را برای شما شرح میدهد 

ادامه مطلب

فروش-مال-غیر-انتقال

اجاره و فروش مال غیر :نحوه مجازات و پس گرفتن ملک

مال غیر ،مال منقول یا غیر منقول دیگران است که کلاهبردار با مالک نشان دادن خود اقدام به معامله (اجاره یا فروش) مال غیر یا ملک مینماید! اینکار ازنظر قانون جرم شناخته میشود که علاوه بر متضرر نمودن اشخاص ،سبب ایجاد اغتشاش در جامعه و معاملات میشود. معاملات املاکی که به شکل اجاره یا فروش ملک و مال غیر رخ رخ میدهد ، با قوانین فروش و انتقال مال غیر و معاملات فضولی ملکی مورد بررسی قرار میگیرد.

ادامه مطلب

تغییر-کاربری-ملک-کمیسیون-ماده 100

تغییر کاربری املاک و رسیدگی در کمیسیون ماده 100 

به نوع استفاده ای که از یک واحد ساختمانی میشود ، کاربری ملک نامیده میشود. شهرداری ها با توجه به طرح های تفصیلی و جامع شهری برای انواع کاربری های ساختمانی پروانه ساخت و بهره برداری و سایر مجوزها را صادر میکنند. به طور کلی سه نوع کاربری برای زمین و ساختمان وجود دارد: مسکونی ، اداری ، تجاری

ادامه مطلب

جعل-اسناد-ملک

خوردگی هایی که سبب ابطال یا جعل سند میشوند!

بر مبنای تعریف قانون ،به هر گونه نوشته ای که در شرایط دعوی و یا دفاع ، معتبر و قابل اسنتناد قانون باشد سند گفته میشود .سندهای مالکیت به دو دسته سند عادی و سند رسمی با موضوعات مختلف تقسیم میشوند . اسناد مالکیتی فارغ از رسمی با غیر رسمی بودن (سند عادی)، میتوانند مورد ادعای جعل قراربگیرند که نیاز به دلیل موجه دارد.

ادامه مطلب

پیش-فروش-ساختمان-آپارتمان

قوانین پیش فروش ساختمان و تحویل ملک

وقتی یک ملک به فروش میرسد قراردادی تنظیم میشود که طی آن مالکیت ساختمان یا زمین به خریدار منتقل میشود. اگر فروشنده به هر دلیل از تنظیم این قرارداد و یا تحویل ملک به خریدار جدید جلوگیری کند ، دچار تخلف قانونی شده و حتی موظف به پرداخت خسارت دیرکرد تحویل ملک هم میشود.در پیش فروش ساختمان هم با به تعویق افتادن تحویل ساختمان از زمان تعیین شده ، خریدار ملک پس از پیگیری های قانونی مستحق به دریافت ضرر و زیان ناشی از تحویل دیر هنگام میشود.

ادامه مطلب

سند-تک-برگ-سند-منگوله

سند تک برگ چیست ؟!چرا باید سندهای دفترچه ای به تک برگ تبدیل شود

شکل قدیمی سند های املاک یک دفترچه چند برگی شامل اطلاعات معاملات قبلی و نام خریداران و فروشندگان بود. که اصطلاحا به آنها سند منگوله دار گفته میشود. از جمله ایرادات سندهای منگوله دار (دفترچه ای)امکان جعل آنها ، درج اطلاعات معاملات و مالکین قبلی ملک که دست مجرمان را برای سواستفاده های مختلف از اطلاعات افراد باز میکند ، و فروش یک ملک به چندین نفر و صد البته نگهداری دشوار سند میباشد.  

ادامه مطلب

خرید-فروش ملک سهروردی

چرا باید به خرید ملک در سهروردی جدی تر فکر کنید!

خانه لند در این مقاله به بررسی خرید خانه و املاک در سهروردی واقع در منطقه 7 تهران میپردازد و امتیازات خرید خانه و آپارتمان در سهروردی شمالی و جنوبی را برای شما توضیح میدهد!پس اگر شما هم قصد خرید ملک در منطقه 7 و خصوصا محله های سهروردی را دارید،با این مقاله از خانه لند همراه باشید تا با امتیازات خرید انواع املاک در این منطقه آشنا شوید!

ادامه مطلب

مدیر-ساختمان-مدیریت-آپارتمان

وظایف مدیر ساختمان:اختیارات و تخلفات

زندگی آپارتمان نشینی چالشهای خاص خود را دارد . مالکان یا ساکنین یک آپارتمان بارها دچار اختلاف نظرها یا ابهامات مالـی ،استفاده از مشاعات و دیگر قوانین آپارتمان نشینی میشوند که ضرورت وجود مدیر ساختمان را نشان میدهد. همچنین همه افراد نمیتوانند با مشغله های روزانه خود درگیر مسائل نگهداری و تعمیراتی ساختمان شوند و در عوض مدیر ساختمان به این امور رسیدگی میکند.

ادامه مطلب

قیمت پارکینگ

قیمت پارکینگ :اجاره و فروش پارکینگ ساختمان

کمبود فضای پارک خودرو خصوصا در شهرهای بزرگ به یک مسئله اساسی تبدیل شده است. چراکه بسیاری از آپارتمانها و خانه ها بدون سهم کافی از پارکینگ ، در حال ساخت و ساز هستند و همین مسئله منجر به ایجاد پدیده اجاره و فروش پارکینگ آپارتمان ها به شکل رسمی و غیر رسمی شده است و علاوه بر بروز سوالات و ابهامات درخصوص خرید و فروش پارکینگ ،امروزه شاهد معاملات میلیونی اجاره یا فروش پارکینگ نیز هستیم.

ادامه مطلب

مشاعات آپارتمان

مشاعات آپارتمان کدامند؟ سهم از ملک مشاع

ملک مشاع چیست؟مشاعات آپارتمان کدامند؟سهم افراد در استفاده از مشاعات آپارتمان چگونه تعیین میشود؟..براساس قانون مالکیت آپارتمانها ،علاوه بر مالکیت خصوصی ،بخشهایی از ساختمان به طور مشترک بین واحدهای آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد که به آن مشاعات آپارتمان گفته میشودبرای آشنایی با قوانین و نکات مشاعات آپارتمان و نحوه محاسبه شارژ ساختمان با خانه لند همراه باشید! 

ادامه مطلب

نکات-مهم-معاملات-املاک

7نکته مهم برای انجام معاملات ملکی بی دردسر! (معاملات املاک مطمئن)

در معاملات املاک،مشکلاتی مانند عدم تعهد به قرارداد از سمت طرفین معامله یا حتی بنگاه املاک ،افراد را به دردسرهای حقوقی و مالی میاندازد و از آنجا که این دعاوی ملکی زمان زیادی برای پیگیری میگیرد،بهتراست با رعایت نکات مهم معاملات املاک، اقدام به عقد قرارداد نماییم.دعاوی ملک عموما به سه شکل وجود دارد:دعاوی حقوقی ، دعاوی کیفری و دعوای ثبتی ملک که از کلاهبرداری های خرید و فروش و اجاره تا نقض قوانین معاملاتی یا تعهدات قرارداد را شامل میشوند.

ادامه مطلب

 معامله ملک و معاملات املاک

اصطلاحات ملکی مهم و پرکاربرد که باید بدانید!

سر و کار هر یک از ما به بحث معامله ملک افتاده باشد قطعا با اصطلاحات ناآشنایی برای اولین بار برخورد کرده ایم یا ممکن است این کلمات بارها در معامله های ملکی به گوش ما خورده و بی توجه به بار حقوقی آنها ، از کنارشان رد شده ایم. مقاله خانه لند به معرفی اصطلاحات مهم و پرکاربرهر معامله ملکی میپردازد.

ادامه مطلب

انواع سند مالکیت انواع سند

آشنایی با انواع سند مالکیت :سند رسمی و عادی

اهمیت تعیین مالکیت املاک بر هیچ کس پوشیده نیست.باتوجه به سوالات و ابهامات بسیاری که در خصوص اسناد مالکیت وجود دارد،خانه لند به بررسی انواع سند ملکی و حیطه قانون گذاری آن میپردازد.بطورکلی اسناد ملکی به دو شکل رسمی و عادی تعریف میشوند :

ادامه مطلب

 خرید خانه منطقه7

خرید خانه در منطقه7 تهران چه امتیازاتی دارد؟

عوامل بسیاری در انتخاب مسکن موثرند که از آنها می توان به محدوده قیمت واحد های مسکونی، دسترسی مناسب محلی و شهری، توزیع مناسب امکانات رفاهی ،خدماتی، تجاری و .. اشاره کرد. منطقه7 تهران با داشتن پتانسیل های قابل توجه در بخش مسکونی ، همواره مورد توجه سرمایه گذاران بازار معاملات خرید خانه بوده است.

ادامه مطلب

خرید فروش آپارتمان منطقه 7

بازار خرید آپارتمان در منطقه 7 تهران چگونه است؟

با توجه به افزایش مهاجرت به شهر تهران در سال های اخیر و گسترش ساخت و ساز،روند تقاضا جهت خرید و اجاره ملک افزایش یافته که همین بر بازار مسکن و قیمت هر متر مربع زمین تاثیر قابل توجهی گذاشته است.لذا چالش خرید خانه و ملک برای زوجین و خانه اولی ها پیچیده تر از سالهای گذشته شده است.خانه لند در این مقاله به بررسی بازار خرید املاک و آپارتمان های مسکونی در منطقه 7 تهران میپردازد:

ادامه مطلب

وام- مسکن-98 سال

شرایط جدید دریافت وام مسکن سال 98 اعلام شد!

دراین مقاله از خانه لند به شرح آخرین مصوبات صندوق قرض الحسنه وام مسکن سال 98 وشرایط دریافت انواع وام های مسکن شامل:وام مسکن یکم زوجین ،وام ساخت مسکن و وام مجردها،با 2 روش سپرده گذاری و خرید اوراق مسکن میپردازیم. همچنین تغییرات و امتیازات وام ساخت مسکن در سال 98 را برای شما توضیح میدهیم.

ادامه مطلب

کارشناسی قیمت ملک قیمت املاک

چگونه قیمت یک ملک را کارشناسی کنیم؟

مبنای محاسبه و کارشناسی قیمت یک ملک،درابتدا قیمت زمین ملک است.عامل دوم جهت کارشناسی قیمت املاک،اعیانی ملک(بنای ساخته شده)است. ازآنجاکه عرصه ملک(زمین)،اعیان ملک را دربرمیگیرد به شکل قابل توجهی در محاسبه قیمت و کارشناسی قیمت املاک موثر است.جهت آشنایی با روشهای ارزیابی و کارشناسی قیمت املاک با خانه لند همراه باشید!

ادامه مطلب

بازار-قیمت-مسکن-98

چشم انداز قیمت مسکن تا پایان سال 98

رئیس اتحادیه املاک کشور با مشابه دانستن وضع بازار مسکن سال 98 با قیمت و معاملات املاک سال 91 ، عنوان کرد که پس از افزایش سه برابری نرخ دلار در اوایل سال 98 ، بازار معاملات مسکن برای دوره ای کوتاه دچار حباب قیمت نامتعارف شد که بدنبال کاهش متقاضیان خرید مسکن و افت معاملات ، تقریبا به ثبات قیمت رسیده ایم. با نقل به مضمون از توضیحات آقای خسروی ، رئیس اتحادیه املاک کشور با ادامه این روند ، انتظار افزایش قیمت مسکن را تا پایان سال نداریم.

ادامه مطلب

فروش موفق ملک با مشاوراملاک خانه لند

مشاور املاک خانه لند چطور در یک بازار راکد، ملک شما را بهتر میفروشد؟

بازار مسکن در ایران با وجود فراز و نشیب های مقطعی  از سال 96 به وضعیت ایستایی نزدیک شده که شرایط را برای انجام معاملات ملکی خصوصا در بخش فروش کمی پیچیده کرده است.خبر خوب این است که با راهکارهایی که مشاوراملاک خانه لند در ادامه ارائه میکند، میتوانید چالش فروش ملک خود را پشت سر بگذارید:

ادامه مطلب

کد-رهگیری-املاک

دریافت کد رهگیری املاک و تضمین امنیت معاملات

حتما این نوع کلاه برداری به گوشتان خورده که یک ملک به چندین نفر فروخته شده است.موارد تخلف مشابه در بازار املاک و مستغلات زیاد است. اگر قصد خرید و فروش آپارتمان ، رهن واجاره آپارتمان و دیگر املاک را دارید باید با اصطلاحات و مسائل حقوقی مرتبط با معاملات ملکی هم تا حدودیی آشنا باشید.از جمله دریافت کد رهگیری املاک و استعلام آن ، که کلاهبرداری های ملکی را به حداقل رسانده و امنیت معاملات املاک را تضمین میکند. لذا دریافت این کد 13رقمی برای کلیه قراردادهای خرید و فروش و اجاره مسکن توصیه میشود! 

ادامه مطلب

بهترین-مشاور-املاک-بنگاه

7 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک

کل پروسه خرید و فروش ملک می تواند اگر توسط یک مشاور املاک درست و مطمئن به بهترین شکل مدیریت شود بهترین نتیجه که معامله ای پرسود را برای شما به دنبال خواهد داشت. اما چگونه بهترین مشاور املاک را پیدا کنیم؟! خرید و فروش خانه و آپارتمان یک تجربه هیجان انگیز است که می تواند با توجه به شرایط پیچیده و پرتنش هم باشد.

ادامه مطلب

 پروانه ساختمانی

پروانه ساختمان:مراحل گام به گام صدور پروانه ملک

پروانه ساختمان چیست؟صدور  پروانه ساختمان چه مراحلی دارد؟چه زمانی باید برای صدور پروانه ساختمان اقدام کنیم؟حتما اسم اخذ جواز ساخت یا پروانه ساختمان به گوشتان خورده اما خیلی با مفهوم آن آشنا نیستید.اگر قصد آپارتمان سازی یا ساخت و ساز خانه کلنگی خود را دارید،دریافت پروانه ساختمانی اولین مرحله برای اینکار است.پس با خانه لند همراه باشید تا با نکات دریافت جواز ساخت و مراحل صدور پروانه ساختمانی آشنا شوید!

ادامه مطلب

مذاکره املاک رهن و اجاره خانه

موفقیت در مذاکره املاک با قانون پل طلایی!

به عنوان مشاور املاک یا خریدار و فروشنده خانه و آپارتمان، وقتی زمان مذاکره می رسد، باید بتوانید با توانایی و آگاهی و رعایت انصاف، تمام منافع خود در معامله را تامین کنید. با سایت خانه لند همراه باشید تا شما را با "قانون پل طلایی" برای موفقیت در مذاکره املاک آشنا کنیم.

ادامه مطلب

نکته و ترفندهای خرید و فروش خانه

7 نکته و ترفند برای فروش خانه و آپارتمان در زمستان

خانه لند به معرفی نکات معاملاتی و ترفندهای فروش خانه و آپارتمان  خصوصا در فصل زمستان میپردازد.این نکات برای خریداران و فروشندگان خانه و آپارتمان،مشاوران املاک و همینطور کسانیکه قصد سرمایه گذاری در املاک را دارند کمک میکند تا شانس فروش خانه و آپارتمان خود را بالا برده و به ارزش ملکشان افزوده شود. 

ادامه مطلب

زمستان بهترین فصل فروش خانه

5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است

شما برای فروش خانه برنامه ریزی کرده اید و هرچه به پایان سال نزدیک می شوید، انتظار برای رسیدن بهار و رفتن به خانه جدید سخت تر می شود. خانه تان برای فروش آماده است و خانه جدیدی را هم انتخاب کرده اید، پس چرا صبر کنید؟ این هم 5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است. با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

سرمایه-گذاری-در-املاک

نکات مهم سرمایه گذاری در املاک:4 اصل کلیدی در سرمایه گذاری املاک

سرمایه گذاری درست در املاک میتواند در مدت زمان کوتاهی منجر به کسب سود کلانی بشود.اما هر ملکی ارزش سرمایه گذاری ندارد! سرمایه گذاری در املاک دارای نکات مهم یست که کسب سود بالای معاملاتی تنها با رعایت این نکات سرمایه گذاری در املاک امکانپذیر میباشد. خانه لند 4 اصل کلیدی جهت سرمایه گذاری در املاک را برای شما شرح میدهد!

ادامه مطلب

خرید فروش خانه آنلاین

خرید و فروش خانه آنلاین؟ به همراه چک لیست سوالات مهم در خرید خانه

خرید خانه شاید بزرگترین خرید زندگی شماست و حتی اشتباهات کوچک نیز می تواند هزینه بر باشد. بنابراین ما توصیه هایی را  برای کسانی که تصمیم به خرید خانه دارند تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. خانه لند در این قسمت 5 توصیه طلایی برای شما آماده کرده است.

ادامه مطلب

نکات-مهم-خرید-خانه-

نکات مهم در خرید خانه: 8 سوال که هر خریدار خانه باید بپرسد

پول های خود را جمع کرده اید، خانه دلخواه خود را یافته اید ... و اکنون! زمان خرید خانه فرارسیده است! اما  قبل از آن لازم است به نکات کوچک اما مهمی توجه کنید. معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه یا دیگر املاک می کنند، فکر می کنند که یافتن  ملک مورد نظرشان سخت ترین جای کار است. در حالی که بعد از اینکه خانه دلخواه خود را یافتید لازم است قبل از انجام هر معامله ملکی حتما باید سوالاتی را بپرسید.پس با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

نکات-مهم-در-خرید-املاک-ورثه

خرید و فروش ملک ورثه ای

هنگامی که مالک فوت می کند بر مبنای قانون انحصار وراثت، ملک مورد نظر به وارثان انتقال می یابد (مگر اینکه وصیت نامه رسمی تنظیم شده باشد و یا شرایط خاصی برای ملک تدوین شده باشد)، که ملک ورثه ای یا ملک موروثی نامیده می شود. خرید و فروش املاک ورثه در بیشتر مواقع کار پرچالشی است. به همین دلیل خانه لند در این قسمت نکاتی را در رابطه با معامله و خرید و فروش ملک ورثه ای عنوان می کند که با دانستن آن ها از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در هنگام معامله جلوگیری خواهد شد.

ادامه مطلب

پارکینگ خانه

پارکینگ در معاملات خرید خانه(پارکینگ مزاحم و اختصاصی)

حق پارکینگ در خانه و آپارتمان(چه پارکینگ اختصاصی وچه پارکینگ مزاحم)امروزه یک ضرورت حساب می شود.داشتن حق پارکینگ درشهرهای بزرگ بقدری اهمیت دارد که واحدهای بدون پارکینگ اختصاصی یا پارکینگ مزاحم ، حیاط خانه و آپارتمان را به محل پارک خودرو تبدیل میکنند که البته تصرف غیرقانونی مشاعات خانه و آپارتمان محسوب میشود. 

ادامه مطلب

سن بنا عمر بنا

محاسبه سن بنا و اهمیت آن در معاملات ملکی و دریافت وام!

محاسبه سن بنا شامل:سن واقعی بنا،محاسبه عمر مفید بنای ساختمانی وتشخیص سن بهره برداری از بنا ازجهت دریافت وام و تسهیلات ساختمان ،متوجه شدن پرداخت خسارت جانی و مالی تخریب ساختمان بسمت مالک و تاثیر بر قیمت معاملات ملکی حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

مشاعات ساختمان قوانین مشاعات

قوانین مشاعات ساختمان در معاملات املاک

مشاعات ساختمانی فضای مشترک(مشاع) در ساختمان است که ساکنین آپارتمان با سهم یکسانی ازآن بهرمند میشوند.اطلاع از وضع مشاعات ساختمان و قوانین مشاعات، قبل از خرید خانه و آپارتمان بسیار مهم میباشد.لذا قوانین مشاعات ساختمانی جهت بهرهمندی درست و عادلانه ساکنین از مشاعات ساختمان و بخش مشاع آپارتمان تدوین شده که خانه لند در این مقاله به این نکات و قوانین مشاعات میپردازد.

ادامه مطلب

نکات خرید-ملک-آپارتمان

7 نکته مهم و کلیدی در خرید ملک و آپارتمان

خرید و فروش املاک،نیازمند اطلاع از نکات مهم قراردادی و معاملاتی میباشد.خانه لند 7 نکته مهم در خرید و فروش ملک که ریسک معاملات املاک را کاهش میدهد، برای شما شرح میدهد.پس اگر شما هم قصد خرید خانه ،آپارتمان یا ملک تجاری دارید ویا میخواهید با نکات مهم خرید و فروش املاک آشنا شوید،مطالعه این مطلب از خانه لند را از دست ندهید!

ادامه مطلب

ملک در رهن

فک رهن چیست؟راههای آزاد کردن سند و فروش ملک در رهن

فک رهن چیست؟چه راههایی برای فک رهن ملک وجود دارد؟آیا میتوان ملک در رهن بانک را فروخت؟اصطلاح فک رهن برای املاکی بکار میرود که مدتی در رهن و وثیقه قرار میگیرند وپس از تسویه بدهی سند ملک از رهن خارج شود.هنگامیکه وام گیرنده (راهن)،بدهی خود را تسویه میکند،مرتهن(طلبکار)مکلف به فک رهن ملک و آزادکردن سند ملک میشود.با خانه لند همراه باشید تا با شرایط و راه های فک رهن ملک و فروش املاک در رهن آشنا شوید.

ادامه مطلب