مقالات خرید و فروش آپارتمان

خرید آپارتمان-سهروردی

چرا باید به خرید ملک در سهروردی جدی تر فکر کنید!

اگر قصد خرید آپارتمان و خانه دارید ، اهمیت دارد که در ابتدا محله خوبی را شناسایی کنید .چراکه در زمان خرید ملک ، تنها صاحب یک ساختمان یا واحد ساختمانی نمی شوید، بلکه شریک سهمی از محله میشوید.


مدیر-ساختمان-مدیریت-آپارتمان

وظایف مدیر ساختمان | (اختیارات و تخلفات مدیریت ساختمان )

زندگی آپارتمان نشینی چالشهای خاص خود را دارد . مالکان یا ساکنین یک آپارتمان بارها دچار اختلاف نظرها یا ابهامات مالـی ،استفاده از مشاعات و دیگر قوانین آپارتمان نشینی میشوند که ضرورت وجود مدیر ساختمان را نشان میدهد.همچنین همه افراد نمیتوانند با مشغله های روزانه خود درگیر مسائل نگهداری و تعمیراتی ساختمان شوند و در عوض مدیر ساختمان به این امور رسیدگی میکند. البته باید بگوییم وی دارای حق و اختیارات مشخصی ست و نمیتواند از انجام وظایف محوله شانه خالی کند یا چون مدیریت ساختمان با اوست از موقعیت و پرداختهای مالی سواستفاده نماید.  


قیمت فروش پارکینگ

قیمت پارکینگ | معاملات میلیونی خرید و فروش پارکینگ ؟!

کمبود فضای پارک خودرو خصوصا در شهرهای بزرگ به یک مسئله اساسی تبدیل شده است. چراکه بسیاری از آپارتمانها و خانه ها بدون سهم کافی از پارکینگ ، در حال ساخت و ساز هستند و همین مسئله منجر به ایجاد پدیده اجاره و فروش پارکینگ آپارتمان ها به شکل رسمی و غیر رسمی شده است و علاوه بر بروز سوالات و ابهامات درخصوص خرید و فروش پارکینگ ،امروزه شاهد معاملات میلیونی اجاره یا فروش پارکینگ نیز هستیم.


مشاعات آپارتمان مشاع

مشاعات آپارتمان کدامند ؟ | قوانین مشاعات آپارتمانی

براساس قانون مالکیت آپارتمانها ، علاوه بر مالکیت خصوصی ، بخشهایی از ساختمان به طور مشترک بین مالکین واحد ها مورد استفاده قرار میگیرد که به آن مشاعات آپارتمان گفته میشود و شامل موارد و قوانین خاص خود است که استفاده های نابجا و خودخواهانه از بخش های مشترک ساختمان  و مشاعات آپارتمان را ممنوع میکند.


نکات-مهم-معاملات-املاک

7 نکته مهم برای انجام معاملات ملکی بی دردسر ! | معاملات املاک مطمئن

گاهی در معاملات املاک ، مشکلاتی مانند عدم تعهد به قرار داد از سمت طرفین معامله یا حتی بنگاه املاک ، افراد را به دردسر های حقوقی و مالی میاندازد. از آنجا که این دعاوی ، زمان زیادی برای پیگیری های قانونی به خود اختصاص میدهد ، عموما سبب تحمیل ضرر مالی ناشی از گذشت زمان نیز بر افراد میشود. پس چه بهتر که همیشه با چشمان باز و مطلع از شرایط قانونی ، اقدام به عقد معاملات املاک نماییم .در این مقاله خانه لند به شما نکات مهمی در خصوص معاملات ملکی مطمئن ارائه میکند.


اصطلاحات معامله ملک و  معاملات املاک

اصطلاحات مهم هر معامله ملکی که باید بدانید!

 سر و کار هر یک از ما که به معامله ملک افتاده باشد ، قطعا اصطلاحات ملکی را برای اولین بار شنیده ایم یا ممکن است بارها در معامله ملک به گوش ما خورده و بی توجه به بار حقوقی آنها ، از کنارشان رد شده ایم. مقاله امروز خانه لند به معرفی این اصطلاحات مهم و رایج در معاملات املاک میپردازد


انواع سند مالکیت انواع سند ملکی

آشنایی با انواع سند مالکیت | انواع سند ملکی رسمی و عادی

اهمیت تعیین مالکیت املاک بر هیچ کس پوشیده نیست. با توجه به سوالات و ابهامات بسیاری که در این خصوص وجود دارد ،در این مقاله به بررسی انواع سند ملکی و حیطه قانون گذاری آنها میپردازیم به طور کلی اسناد به دو شکل رسمی و عادی تعریف میشوند که در ادامه به بررسی انواع سند مالکیت میپردازیم.


 خرید خانه در منطقه7

خرید خانه در منطقه7 تهران چه امتیازاتی دارد؟

عوامل بسیاری در انتخاب مسکن موثرند که از آنها می توان به محدوده قیمت واحد های مسکونی، دسترسی مناسب محلی و شهری، توزیع مناسب امکانات رفاهی ،خدماتی، تجاری و .. اشاره کرد. منطقه7 تهران با داشتن پتانسیل های قابل توجه در بخش مسکونی ، همواره مورد توجه سرمایه گذاران بازار معاملات خرید خانه بوده است.اگر شما هم قصد سرمایه گذاری و خرید خانه در منطقه7 را دارید با خانه لند همراه شوید تا با امتیازات زندگی و کار در این نقطه شهری آگاه شوید.


خرید آپارتمان در منطقه 7

بازار خرید آپارتمان در منطقه 7 تهران چگونه است؟

با توجه به افزایش مهاجرت به شهر تهران در سال های اخیر و گسترش ساخت و ساز ، روند تقاضا جهت خرید و اجاره افزایش یافته که همین بر بازار مسکن و قیمت هر متر مربع زمین تاثیر قابل توجهی گذاشته است.این مسئله در سالهای اخیر و خصوصا برای خانه اولی ها ، شرایط خرید آپارتمان را دشوار تر از پیش نموده است. درخصوص قیمت خرید آپارتمان در منطقه 7 تهران، با توجه به وسعت آن و محلات متعدد موجود در آن، نسبت به سایر مناطق ، محدوده قیمت هر متر مربع زمین و آپارتمان بسیار گسترده تر است. با این مقاله خانه لند تا انتها همراه باشید.


وام-مسکن-98

مصوبات جدید وام مسکن 98 و شرایط دریافت آن

بر اساس اعلام شورای پول و بودجه ،سقف انتقال تسهیلات و وام ساخت مسکونی به خریداران دست اول 1.6 برابر افزایش یافته است. با توجه به مصوبه جدید ،سقف انتقال وام مسکن 98 در حوزه ساخت و در شهر تهران ،  به 70 میلیون تومان برای  سازندگان سنتی و 170 میلیون برای ساخت مسکن با فناوری های نوین افزایش یافته که قطعا بر بازار و وضعیت معاملات ملکی موثر خواهد بود.


کارشناسی قیمت ملک ، قیمت خانه

چگونه قیمت یک ملک را کارشناسی کنیم | کارشناسی قیمت املاک

شاید قبل از هر عامل دیگر، ارزش و قیمت ملک بر مبنای زمین آن محاسبه می شود. هر قطعه زمین دارای دو بخش است. عرصه و اعیان. اعیان ساختمان و قسمت ساخته شده وعرصه همان قطعه زمین است. و از آنجا که عرصه ، اعیان را در بر میگیرد، نکات مرتبط با آن از جمله موقعیت آن در شهر و خیابان ، ابعاد زمین، عرض گذر ها  مخصوصا در قیمت بر زمین، وضعیت نوع مالکیت ،مشخصات ثبتی ملک و قرارگیری یا عدم قرارگیری آن در طرح های عمرانی یا ضوابط طرح تفصیلی مانند عقب نشینی نسبت به گذر و بر اصلاحی  و .. است.


بررسی قیمت مسکن در سال97

قیمت مسکن درسال97

با توجه به عدم شفافیت وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور و نیز پیش بینی هایی در خصوص افزایش قیمت مصالح از اواخر بهمن ماه امسال ،فروشندگان مسکن اقدام به افزایش  قیمت املاک خود کردند که با وجود این تورم کاذب، به عنوان مثال قیمت فروش هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه 7 رشدی 4 -5 درصدی را سبب شده که در نتیجه با توجه به کاهش تقاضای خرید ،حجم معاملات ملکی خصوصا خرید و فروش مسکن در اواخر امسال ،نسبت به سالهای پیش تا حدودی کاهش یافته است.


فروش موفق ملک با مشاوراملاک خانه لند

مشاور املاک خانه لند چطور در یک بازار راکد، ملک شما را بهتر میفروشد؟

بازار مسکن در ایران با وجود فراز و نشیب های مقطعی  از سال 96 به وضعیت ایستایی نزدیک شده که شرایط را برای انجام معاملات ملکی خصوصا در بخش فروش کمی پیچیده کرده است.خبر خوب این است که با راهکارهایی که مشاوراملاک خانه لند در ادامه ارائه میکند، میتوانید چالش فروش ملک خود را پشت سر بگذارید:


کد-رهگیری-املاک

کد رهگیری املاک چیست؟! همه چیز در مورد کد رهگیری

حتما این نوع کلاه برداری به گوشتان خورده که یک ملک به چندین نفر فروخته شده است. موارد تخلف مشابه در بازار املاک و مستغلات زیاد است. اگر قصد خرید و فروش آپارتمان،رهن واجاره آپارتمان و ... را دارید  باید با اصطلاحات و مسائل حقوقی معاملاتی تا حدودیی آشنا باشید. از جمله اقدامات مهم در زمان عقد قرارداد، ثبت کد رهگیری املاک در متن مبایعه نامه است. برای آشنایی با مراحل دریافت کد رهگیری املاک و نقش آن در تضمین امنیت معاملات با خانه لند همراه باشید


بهترین-مشاور-املاک-بنگاه

7 نکته برای انتخاب بهترین مشاور املاک

خرید یا فروش خانه و آپارتمان یک تجربه هیجان انگیز است که می تواند با توجه به شرایط پیچیده و پرتنش هم باشد. کل پروسه خرید و فروش می تواند توسط یک مشاور املاک درست و مطمئن به بهترین شکل مدیریت شود و بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. اما چگونه به درستی مشاور املاک خودتان را انتخاب کنید؟


صدور پروانه ساختمان

مراحل صدور پروانه ساختمان

اگر قصد آپارتمان سازی دارید ، اگر  میخواهید خانه کلنگی خود را بازسازی یا نوسازی کنید یا در قراردادهای مشارکت در ساخت شرکت کنید، حتما اسم اخذ جواز یا پروانه ساختمانی به گوشتان خورده اما خیلی با این مفهوم و مراحل دریافت آن آشنا نیستید. پس با خانه لند همراه باشید تا با نکات دریافت جواز ساخت و مراحل صدور پروانه ساختمان آشنا شوید ! 


ترفند مذاکره رهن و اجاره خانه و آپارتمان

قانون پل طلایی تکنیکی برای برنده شدن در مذاکره املاک


به عنوان مشاور املاک یا خریدار و فروشنده خانه و آپارتمان، وقتی زمان مذاکره می رسد، باید بتوانید با توانایی و آگاهی و رعایت انصاف، تمام منافع خود در معامله را تامین کنید. با سایت خانه لند همراه باشید تا شما را با "قانون پل طلایی" برای موفقیت در مذاکره املاک آشنا کنیم.


نکته و ترفندهای خرید و فروش خانه

7 نکته و ترفند برای فروش خانه و آپارتمان مخصوصا در زمستان


در این مقاله نکاتی را برای شما خریداران و فروشندگان خانه و آپارتمان، مشاوران املاک و همین طور کسانیکه قصد ورود به این زمینه را دارند، جمع آوری کردیم تا به کمک آن ها بتوانید شانس فروش خانه و آپارتمان خود را بالا ببرید و به ارزش خانه تان اضافه کنید. همچنین از نکاتی اختصاصی برای فروش خانه و آپارتمان در فصل زمستان با شما سخن خواهیم گفت. با سایت خانه لند همراه باشید.


زمستان بهترین فصل فروش خانه

5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است

شما برای فروش خانه برنامه ریزی کرده اید و هرچه به پایان سال نزدیک می شوید، انتظار برای رسیدن بهار و رفتن به خانه جدید سخت تر می شود. خانه تان برای فروش آماده است و خانه جدیدی را هم انتخاب کرده اید، پس چرا صبر کنید؟

این هم 5 دلیل اینکه چرا زمستان بهترین فصل فروش خانه است. با خانه لند همراه باشید.


سرمایه-گذاری-در-املاک

نکات مهم سرمایه گذاری در املاک

آیا شما هم رویای صاحبخانه شدن دارید؟ رویای این را دارید که یک روز سرمایه گذاری در املاک شما را صاحب چندین ملک سود ده کرده و شما با خیال راحت در حال جمع آوری اجاره از مستاجرینی قابل اعتمادید؟ اگر سرمایه ای دارید و انسان جاه طلبی در زمینه مالی هستید، املاک بسیاری هستند که می توانید برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. از رویاهایتان دست نکشید. 


خرید خانه آنلاین | خرید آپارتمان

خرید خانه آنلاین؟ به همراه چک لیست سوالات مهم در خرید خانه

خرید خانه شاید بزرگترین خرید زندگی شماست و حتی اشتباهات کوچک نیز می تواند هزینه بر باشد. بنابراین ما توصیه هایی را  برای کسانی که تصمیم به خرید خانه دارند تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. خانه لند در این قسمت 5 توصیه طلایی برای شما آماده کرده است.


نکات-مهم-خرید-خانه-

نکات مهم در خرید خانه: 8 سوال که هر خریدار خانه باید بپرسد

پول های خود را جمع کرده اید، خانه دلخواه خود را یافته اید ... و اکنون! زمان خریده خانه فرارسیده است! اما  قبل از آن لازم است به نکات کوچک اما مهمی توجه کنید. معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه یا دیگر املاک می کنند، فکر می کنند که یافتن  ملک مورد نظرشان سخت ترین جای کار است. در حالی که بعد از اینکه خانه دلخواه خود را یافتید لازم است قبل از انجام هر معامله ملکی حتما باید سوالاتی را بپرسید


نکات-مهم-در-خرید-املاک-ورثه

خرید و فروش ملک ورثه ای

هنگامی که مالک فوت می کند بر مبنای قانون انحصار وراثت، ملک مورد نظر به وارثان انتقال می یابد (مگر اینکه وصیت نامه رسمی تنظیم شده باشد و یا شرایط خاصی برای ملک تدوین شده باشد)، که ملک ورثه ای یا ملک موروثی نامیده می شود. خرید و فروش املاک ورثه در بیشتر مواقع کار پرچالشی است. به همین دلیل خانه لند در این قسمت نکاتی را در رابطه با معامله و خرید و فروش ملک ورثه ای عنوان می کند که با دانستن آن ها از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در هنگام معامله جلوگیری خواهد شد.


پارکینگ مزاحم پارکینگ مشاع

همه چیز درباره پارکینگ ها | پارکینگ مزاحم در آپارتمان

داشتن پارکینگ علاوه بر ایجاد امنیت، در وقت نیز صرفه جویی می کند زیرا دیگر به دنبال جای پارک نمی گردید. به همین دلیل امروزه داشتن پارکینگ یک ضرورت حساب می شود و اهمیت این موضوع به قدری بالاست که روی قیمت خرید خانه تاثیر می گذارد. 


سن بنا خرید خانه

تاثیر سن بنا در معاملات املاک و دریافت تسهیلات !

سن بنا موضوع مهمی است که متاسفانه در معاملات املاک اهمیت زیادی به آن داده نمی شود. یکی از دلایل اهمیت سن بنا ،تسهیلاتی ست که می توان براساس آن از بانک مسکن دریافت کرد و اگر به آن توجه نشود میتواند سبب تحمیل ضرر و زیان زیادی بر خریدار و فروشنده گردد.


مشاعات ساختمان قوانین مشاعات

قوانین مشاعات ساختمان در معاملات املاک

همه ما ممکن است بارها در آپارتمان محل زندگی خود شاهد اعمال نادرست ساکنین و استفاده های نابجا و خودخواهانه آن ها از مشاعات ساختمان بوده باشیم. اهمیت به مشاعات ساختمان و ملک در هنگام خرید از نکات مهم و قابل توجه است زیرا مشاعات ساختمان محیطی است که تمامی افراد ساکن در آپارتمان، به طور مشترک  سهم یکسانی از آن دارند و دارای حساسیت به خصوصی است. با مطالعه این مقاله از حقوق قانونی خود و اقداماتی که می توانید در مقابل فرد خاطی انجام دهید، اطلاع پیدا می کنید. حال به توضیح مشاعات و قوانین مربوط به آن می پردازیم.


خرید-ملک-آپارتمان-

7 نکته مهم قبل از معامله آپارتمان و خرید ملک

خرید ملک در تهران یا هر شهر دیگری، نیازمند تصمیم گیری درست است که دانستن نکات حقوقی مهم در رابطه با خرید ملک قبل از انجام معامله در این تصمیم نقش موثری دارد. عده کثیری به علت  کمبود اطلاعات و آشنایی با نکات حقوقی، در معاملات به مشکل بر می خورند و چه بسا کار به مراجع قضایی نیز کشیده می شود.


فک-رهن-ملک

فک رهن چیست ؟؟راه های آزادسازی سند و فروش ملک در رهن

اصطلاح فک رهن برای ملکی بکار میرود که برای مدتی در وثیقه و گرو یک نهاد یا فرد (مُرتهن) باشد و اکنون از رهن خارج شود . هنگامیکه وام گیرنده (راهن ) ، بدهی خود را تسویه کند ،مرتهن مکلف به فک رهن و آزادسازی مال در وثیقه میباشد. . با خانه لند همراه باشید تا با شرایط و روشهای فک رهن املاک آشنا شوید.