شرایط جدید دریافت وام مسکن سال 98 اعلام شد!

وام-مسکن-98

هزینه دریافت وام مسکن 98 برای زوج‌های تهرانی معادل 160 میلیون تومـان بوده که با توجه به میانگین قیمت اوراق ۵۰ هزار تومانی ، باید 320 برگه تسهیلات وام مسکن 98 به مبلغ 16میلیون تومان خریداری کنند به این مبلغ ( با احتساب۲۰میلیون تومان وام جعاله ) دو میلیــون تومان اضافه می‌شود. جهت اطلاع از جزئیات جدید اعلام شده در خصوص اعطای وام مسکن سال 98 با خانه لند همراه باشید : 

 • در گذشته سقف دریافت وام مسکن زوج‌های غیر تهرانی در شهر‌های بزرگ و در مراکز استان ها معادل ۵۰ و ۸۰ میلیون تومان بود. که در سال 98، 60 درصد افزایش یافته و بترتیب برای تسهیلات مسکن انفرادی و زوجین ۸۰ و ۱۲۰ میلیون تومان است.
 • سقف دریافت وام مسکن 98 در دیگر شهرها نیز معادل دریافت۶۰میلیـون تومان بوده که نیازمند خرید اوراق بهادار 200 برگه با مبلغ 10 میلیون تومان میباشد .هم‌چنین جهت دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله نیز باید دو میلیون تومان پرداخت کنند و برای وام مسکن 100 میلیون تومانی12م تومان از سوی زوجین باید پرداخت شود.

بنابر مصوبه شورای پول و اعتبار، میزان وام مسکن سال 98 به زوجین  به حداکثر 160 میلیون تومان و در قالب فروش اقساطی تغییر داشته است.

 • مجرد‌های تهرانی می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان و غیر تهرانی های مجرد و در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر میتوانند وام مسکن 80 میلیون تومانی دریافت نمایند. 

همچنین بر مبنای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، میزان انتقال وام مسکن 98 در بخش ساخت برای خریداران در شهرهای بزرگ و سایر مناطق شهری در سال آینده افزایش یافته است. که این میزان از سقف 50 میلیون تومان در سالهای گذشته ، به حداکثر 80 میلیون تومان و در قالب فروش اقساطی در سال 98 تغییر داشته است.

>> ملک خود را برای خرید یا اجاره به رایگان در خانه لند آگهی کنید !

بر مبنای این مصوبه، با وجود آنکه تسهیلات جدیدی در بخش ساخت مسکن پیش بینی نشده است، اما امتیازی در تسهیلات فعلی ساخت، به نفع خریداران واحدهای تازه‌ساز بوجود آورده که منافع آن، درابتدا نصیب متقاضیان خرید می‌شود که سازنده‌ها نیز در مرحله بعد از آن منتفع خواهند شد. همچنین  پیش بینی می شود روند عرضه ضعیف واحدهای مسکونی با مساحت سه رقمی درسال 98 هر چند به شکل خفیف،‌ بهبود نسبی پیدا کند. در بررسی های بازار مسکن تهران بیش از۵۰ درصد خریداران مسکن، به دنبال آپارتمان‌هایی با مساحت زیر۹۰ مترمربع هستند در حالیکه سهم این واحدها در ساخت وساز، ازنصف کل عرضه‌های سالانه کمتراست.

>> سن بنــا و دریافت وام و تسهیلات بانکی !

وام-مسکن-98-سال

افزایش سقف وام مسکن 98 برای زوجین و مجردها

به نقل از سایتهای خبری ، تغییرایتی هم در بخش زمان باز پرداخت وام مسکن 98 برای خانه اولی ها اعمال شده از جمله افزایش زمان بازپرداخت از 12 سال به 15 سال، کاهش سود تسهیلات 9.5 درصد به 8 درصد و کاهش زمان سپرده گذاری از یک سال به 10 ماه 

>> جهت مشاهده اخرین املاک فروشی و اجاره ای (مسکونی ، تجاری ، دفتر کار ، کلنگی و ...) کلیک کنید!

شرایط دریافت وام مسکن سال 98 از محل صندوق پس انداز مسکن 

وام-مسکن-98-سال

افزایش سقف وام مسکن 98 در دیگرشهرها تا 60 درصد

 •  حساب صندوق پس انداز مسکن یکم افتتاح کنید.
 •  از تاریخ افتتاح حساب باید 12 ماه بگذرد.
 •  برای این منظور باید چک برگشتی نداشته باشید و بدهی های سررسیده را تسویه کنید.
 •   هم چنین می توانید وام جعاله (وام تعمیرات مسکن ) نیز دریافت کنید.
 •  می توانید همراه با نزدیکان خود افتتاح حساب کنید و پس از دریافت وام 98، آن را بین خود تقسیم کنید.
 •   می بایست  توسط حکم استخدامی، فیش حقوقی و … توان خود را برای پرداخت اقساط وام نشان دهید.
 •  می توانید حساب صندوق پس انداز مسکن خود را به شهرهای دیگر منتقل کنید.
 • سقف دریافت وام مسکن سال 98 معادل با 120 میلیون تومان در شهر های بزرگی مانند تهران است.
 •  سقف تسهیلات وام مسکن 98 در دیگر شهر ها معادل با 60 میلیون تومان است.
 •   مدت بازپرداخت وام مسکن سال 98 در حوزه ساخت تا حداکثر 15 سال اعلام شده است

شرایط و نحوه دریافت وام ساخت مسکن سال 98 به چه صورت است؟

برای دریافت تسهیلات وام 60 میلیون تومانی ساخت مسکن ، میبایست 18 میلیون و 200 هزارتومان را به مدت 120 ماه (حدودا 10 سال) در بانک سپرده گذاری کنید که سود آن 17.5 درصد و بازپرداخت آن 12 ساله است. در این نوع طرح، ماهانه به شما یک برگه تسهیلات مسکن 500 هزار تومانی در ازای سود سپرده واگذارمیشود که از طریق آن میتوانید همین مقدار وام مسکن را از بانک ملی دریافت کنید ، یا حتی می توانید این برگه ها را در فرابورس به فروش برسانید.

در روشی دیگر، می توانید 22 میلیون و 300 هزار تومان در بانک ملی سپرده گذاری نمایید و در پایان ماه سوم یک برگه تسهیلات 500 هزار تومانی مسکن و ازماه چهارم به بعد ، هر ماه یک برگه تسهیلات خرید مسکن به شما داده می شود که سود وام در این حالت 12 درصد است.

بر اساس اعلام شورای پول و بودجه ،سقف انتقال تسهیلات ساخت مسکن 98 به خریداران دست اول 1.6 برابر افزایش یافته است. با توجه به مصوبه جدید ،سقف انتقال وام مسکن 98 در حوزه ساخت و در شهر تهران ،  به 70 میلیون تومان برای  سازندگان سنتی و 170 میلیون برای ساخت مسکن با فناوری های نوین افزایش یافته که قطعا بر بازار و وضعیت معاملات ملکی موثر خواهد بود.همچنین در خصوص مدت زمان بازپرداخت تسهیلات وام مسکن 98 در حوزه ساخت ، در مرحله فروش، اقساط ماهانه می بایست حداکثر در طول 15 سال به بانک پرداخت شود. که این دوره زمانی در سالهای گذشته 8 ساله بود.

وام مسکن از طرف کدام بانک صادر می شود؟

بانک ملی بر خلاف سایر بانکهای دولتی و خصوصی در سال 95 اعلام کرد که می تواند در زمینه ارائه وام مسکن  فعالیت داشته باشد. از سویی به دلیل این که وام مسکن دارای سود تسهیلات بسیار پایینی بوده و همچنین مدت زمان بازپرداخت آن حتی تا 20 سال نیز می رسد و بسیار طولانی است ، بانک ملی تنها بانکی است که با اصرار دولت این امر را پذیرفت.

فروش اوراق و برگه های وام مسکن 98 :

قیمت برگه های وام مسکن 98 در هفته های اخیر نوسانات چندانی نداشته است؛ لذا  قیمت اوراق تسهیلات مسکن در این روزها حدودا 50 هزار تومان است که زوج های تهرانی برای دریافت وام مسکن 98 به میزان  160 میلیون و وام جعاله 20 میلیون تومانی ، در مجموع می بایست 320 برگ اوراق بخرند و حدود 16 میلیون تومان هزینه کنند.در آخرین روز معاملات فرابورس ایران در هفته جاری ، امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ماه 1396 کمی بیشتر از 52 هزار تومان معامله شد و قیمت اوراق تسهیلات مسکن دی ماه 96 به حدود بیش از 54 هزار تومان رسید.

وام-مسکن-98-سال

افزایش وام مسکن 98 در مراکز استان‌ها  تا سقف 120 میلیون تومان 

وام مسکن بانک ملی با بانک تخصصی عامل بخش مسکن چه تفاوتی دارد؟

یکی از تفاوتهای اساسی درزمینه جعاله (وام تعمیرات مسکن ) است.اگرچه برای هردو بانک ، تمامی متقاضیان دریافت وام مسکن 98 ، وام جعاله را نیز هم زمان با آن پرداخت می کنند اما وام جعاله ای که از طرف بانک ملی پرداخت می شود 10 میلیون تومان با بازپرداخت 3 ساله است درحالیکه این مقدار برای بانک تخصصی عامل بخش مسکن 20 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله است.

 >> جزئیات بیشتری در خصوص وام مسکن سال 98 و شرایط آن بخوانید 

سوالات ملکی خود را از طریق فرم مشاوره رایگان با کارشناسان خانه لند مطرح نمایید! 

 • نویسنده : خانه لنــد
  • امتیاز :
  • 29
  • 4
 • تاریخ انتشار : 1397/12/27
 • تعداد مشاهده : 37762 بار
نظرات کاربران
امیر

امیر

        با سلام بنده 300 میلیون دارم و میخوام وام مسکن بگیرم.
اگر این پول یکسال در بانک نگهداری شود که البته سود معمولی این پول در یکسال 60 میلیون میشود با احتساب سود 20 درصدی بعضی بانک ها؛ آیا میتوانید بگید که چند وام میدن به من؟؟
و بعد از گرفتن وام میتوانم سپرده خودم رو کامل بردارم؟
ممنون میشم پاسخ بدین
      
پاسخ دادن 0 0

یزدان

یزدان

        با سلام . همسر بنده حدود 6 سال پیش 15 میلیون تومان از بانک مسکن دریافت کرده . اینجانب در دی 97 مبلغ 40 تومن برای دریافت وام اولی در تهران سپرده گزاشتم ولی بانک گفته نمیتونید وام بگیرید . میخاستم بدونم بازم همون قانون هستش یا من میتونم سر سال برم دنبال وام اولی خودم یا وام زوجین . ممنون میشم جوابگو باشید؟
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        با سلام دوست گرامی شرایط دریافت وام مسکن 98 همچنان از مصوبات شورای پول و اعتبار از سال 94 بی تغییر مانده به این شکل که اگر همسر فرد متقاضی که متقاضی(صندوق پس انداز مسکن یکم) قبلا از امکانات دولتیِ تهیه مسکن استفاده کرده باشد هیچگونه مانعی جهت دریافت تسهیلات جدید ندارد. اما اگر خود شخص متقاضی قبلا از این امکانات بهره برده باشد یا امتیازات دولتی خرید خانه را دریافت کرده باشد دیگر نمی تواند تسهیلات صندوق یکم را بگیرند.برای اخرین اطلاعات، از میتوانید از شعبات بانکی شهر خود استعلام بگیرید. همچنین علاوه بر پیگیری مصوبات و شرایط جدید وام و تسهیلات ، از بخش اخبار خانه لند ، مطالعه مقاله " تاثیر سن بنا در معاملات املاک و دریافت تسهیلات" را به شما توصیه میکنیم.
      
پاسخ دادن 3 1

یزدان

یزدان

        با سلام مجدد و تشکر از جواب شما
من بابت این موضوع به بانک رفتم و از بانک بمن گفتن یک قانونی حدودا از آبان 97 اومده که اگر یکی از زوجین وام گرفته باشند هیچکدوم به هیچ عنوان نمیتونید از وام اولی استفاده کنید .حتی بمن گفتند پول رو بگزار سر موعد یکسال میتونید وام به نام یکی از بستگان بکنید و نصف خانه و وام هم به نام بستگان میشود. من شخصا چندمرتبه پیگیری کردم ممنون میشم اگر اطلاعات و قانونی دارید که برخلاف این صحبت میباشد بمن اطلاع دهید تا دوباره پیگیری کنم.
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        دوست گرامی باید بدانید که شعبات بانکی قطعا اقدام به اجرای تمامی مصوبات و ابلاغیه های مرتبط با وام مسکن مینمایند. لذا اگر میخواهید مطمئن شوید میتوانید ماده و تبصره آن را بپرسید یا از شعبات بانکی دیگر هم سوال نمایید.
      
پاسخ دادن 1 0

یزدان

یزدان

        بی زحمت میفرمایید بابت اطلاع از ماده و تبصره به کدوم سایت بروم.ممنون میشوم
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        تمامی مصوبات وام مسکن توسط شورای پول و بودجه انجام میگیرد و به بانکها ابلاغ میشود پس میتوانید از همان شعبه جزئیات ابلاغیه ها را درخصوص وام مسکن 98 بپرسید.
      
پاسخ دادن 1 0

یزدان

یزدان

        ممنون از راهنمایتان
      
پاسخ دادن 1 0

عارفه

عارفه

        پس چرا شهرستان ها افزایش نداشته من زنگ میزنم میگن همونه 
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        دوست گرامی میزان وام بانک مسکن 98 به تصویب رسیده و در خبرگزاری های رسمی کشور اعلام شده است و احتمالا در انتظار ابلاغ میباشد. در صورت تغییراتی در خبر قطعا در اخبار خانه لند نیز منعکس خواهد شد
      
پاسخ دادن 1 0

فراهانی

فراهانی

        نظر *سلام میخواستم بپرسم من 120تومن وام برای خرید خونه تو کرج احتیاج دارم که 100 تومن اوراق خریدم بعد گفتن 20 میلیون هم بانک به صورت رایگان بهم میده میخواستم بدونم همچین چیزی هست 
      
پاسخ دادن 0 0

مدير سيستم

مدير سيستم

        باسلام در این مقاله و اخبار خانه لند آخرین مصوبات اعلام شده در خصوص وام مسکن و شرایط اعطای آن اعلام میشود با توجه به اقسام مختلف وام (زوجین ، انفرادی ، با یا بدون سپرده گذاری و شهر ، سابقه دریافت وام .. )جزئیات دقیقتر را میتوانید از هریک از شعبات بانکی شهر خود استعلام نمایید.
      
پاسخ دادن 0 0

علب

علب

        سلام من چهل میلیون پول دارم و میخوام وام بگیرم.اگه یکسال پولمو بذارم بانک بهم هشتاد میلیون وام میدن...به جز پول خودم؟میشه راهنمایی کنید...ممنون میشم.
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        دوست عزیز با توجه به انواع وام و تسهیلات مانند وام مسکن ، وام ساخت و شیوه اقدام برای دریافت (وام زوجین با انفرادی) بسته به شهر سکونتتان میزان وام ها متغیر خواهد بود ، پیشنهاد میکنم از شعبات بانکی شهر خود کسب اطلاع فرمایید.
      
پاسخ دادن 1 0

richard williams

richard williams

        امروز وام ارزان را دریافت کنید ما سریع و تضمین شده ایم. ما وام ها را از $ 1،000.00 تا $ 100،000 ارائه می دهیم، با کم بودن 3.6٪. در حال حاضر درخواست کنید اگر وام بگیرید. ما در حال حاضر هستیم: richardwilliamsloanfirm24@gmail.com
      
پاسخ دادن 0 0

تارا

تارا

        سلام من زمین دارم میخوام سه طبقه تک واحدی بزنم چقد وام به من تعلق میگیره و چند درصدی هست ممنون
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        سلام با توجه به شهر محل زندگی شما و شیوه ساخت و ساز مد نظرتان و نوع ملک میزان وام از 50تا 170 میلیون تومان متغیر میباشد ، جهت اطلاعات بیشتر به بخش اخبار خانه لند مراجعه نمایید. 
      
پاسخ دادن 2 0

دانش

دانش

        سلام همسر بنده ۱بار وام ۶۰ ملیونی مسکن ۳ سال پیش گرفتن الان بخوایم خونه عوض کنیم بزرگتر کنیم میشه وام زوجین ۱۶۰ ملیونی رو بگیریم یا دیگه به همسرم نمیدن؟
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        دوست عزیز بجز وام مسکن خانه اولی ها( 160میلیونی در تهران )، شکلهای دیگری از وام با مبالغ کمتری با یا بدون سپرده گذاری وجود دارند که جزئیات دریافت آنها را میتوانید از شعبات بانک شهر خود بپرسید.
      
پاسخ دادن 2 0

محبوبه

محبوبه

        سلام خسته نباشید وام مسکن برای زوجین از طریق بانک مسکن هم ۱۶۰ میلیون هست؟
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        با سلام ، با توجه به آخرین مصوبات اعلام شده : 
بله و نیز زوج‌های غیر تهرانی در شهر‌های با جمعیت بیش‌ از ۲۰۰ هزار نفر، می‌توانند تا سقف ۸۰میلیون تومان وام مسکن بگیرند
زوج‌ها در سایر شهر‌های با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می‌توانند ۶۰میلیـون تومان وام مسکن دریافت کنند. 

 آخرین اطلاعات انواع وام مسکن را میتوانید از طریق بخش    " اخبار"  خانه لند پیگیری نمایید. 
      
پاسخ دادن 6 0

علی

علی

        سلام من و همسرم یک ماه پیش 60 میلیون گذاشتیم برام وام مسکن که بعداز یک سال 120 میلیون بهمون بدن با پول خودمون 180 میلیون
الان بیشتر شده ؟
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        با سلام سقف وام مسکن 98 برای زوجهای تهرانی۱۶۰ میلیون بوده و افزایش این مقدار به 170میلیون در انتظار تصویب میباشد. که برای دریافت آن نیاز به خرید اوراق وام مسکن دارید. اخرین مصوبات و جزئیات وام مسکن را میتوانید از شعبات بانکی شهر خود و بخش اخبار خانه لند پیگیری فرمایید. 
      
پاسخ دادن 4 0

مهدی

مهدی

        سلام
ببخشید وام مسکن اولی که 160میدادن با 80 خودت میشد 240، الان چقدر شده؟
      
پاسخ دادن 1 0

خانه لند

خانه لند

        وام مسکن سال 98 به صورت انفرادی در کلانشهرها ۱۰۰ میلیون تومان و برای زوجین ۱۶۰ میلیون میباشد که افزایش این مقدار به 170 میلیون در انتظار تصویب میباشد.
      
پاسخ دادن 9 0

سیا

سیا

        اخه با این وام کم و این تورم من مجرد که دوزار حقوق مبگیرم صد سال دیگه هم نمیتونم خونه بخرم :(
      
پاسخ دادن 6 0

qasemhavashemi@jmail.comq

qasemhavashemi@jmail.comq

        همه طرح های شما مسخره است فقط مردم دارید بازی می دهید
      
پاسخ دادن 8 7

خانه لند

خانه لند

        دوست گرامی مصوبات وام ها و سایر تسهیلات توسط شورای پول و بودجه انجام میگیرد و ما تنها نقش اطلاع رسانی داریم موفق باشید
      
پاسخ دادن 17 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید