مقالات خرید و فروش و رهن و اجاره تجاری (مغازه)

-حق-کسب-و-پیشه

سرقفلی مغازه و حق کسب و پیشه چه تفاوتی با هم دارند ؟!

سرقفلی و حق کسب و پیشه دو اصطلاح پرکاربرد دربحث معاملات املاک تجاری هستند که هم از جهت حقوقی و هم موارد قانونی با هم تفاوت اساسی دارند هرچند بسیاری از مردم حق کسب  و پیشه را معادل سرقفلی میدانند! پیش از آنکه به نکات قانونی و معاملاتی سرقفلی  و حق کسب و پیشه بپردازیم بهتر است با تعریف درست این دو و تفاوت آنها آشنا شویم.


خرید-مغازه-در-منطقه-7

بهترین مناطق برای خرید مغازه در منطقه 7 تهران کجاست؟

 برای راه اندازی یک کسب و کار جدید ، باید نکات بسیاری را در نظر بگیرید. این ارزیابی باید همه جانبه باشد چراکه بر خلاف یک ملک مسکونی ، هدف از اجاره یا خرید ملک تجاری ، مشخصا جنبه اقتصادی آن است و در صورتی که محل کسب به درستی انتخاب شود، در مدت کوتاهی ، رونق کاری و سود و قابل توجهی بدست خواهد آمد. منطقه 7 تهران به علت قرار گیری در محدوده مرکز شهر تهران و تمرکز بخش تجاری- اداری ، محل مناسبی  برای ایجاد یک کسب و کار جدید  است. با خانه لند همراه شوید تا با تمامی زیر و بمها و نکات خرید مغازه در منطقه 7 تهران آشنا شوید.


قوانین اجاره و نمونه قرارداد اجاره مغازه و تجاری

قوانین مربوط به اجاره مغازه و نمونه قرارداد اجاره تجاری

اجاره مغازه  یکی از نمونه قرارداد های پر کاربرد در کشور، مرتبط با اجاره ملک تجاری بوده که به شکل قولنامه استیجاری هم انجام میشود. درقولنامه های دستی و غیر رسمی اجاره مغازه که می بایست حتما توسط مشاور املاک مطمئن انجام گیرد، به علت نوع غیررسمی شرایط تنظیم ,و عدم آشنایی با قوانین مرتبط با قراردادهای اجاره مغازه و تجاری گاهی طرفین معامله را دچار شبهات یا مشکلاتی می کند. خانه لند در این مقاله به نکات مهم قراردادی اجاره مغازه می پردازد.


سرقفلی-مغازه

سرقفلی چیست؟ 9 نکته مهم خرید و انتقال سرقفلی مغازه

حق سرقفلی مغازه نوعی مالکیت غیر مالی است. هنگامی که شخصی مغازه ای در محلی راه اندازی می کند و آن مغازه یا ملک تجاری به شهرتی در جلب مشتری می رسد که این شهرت ایجاد سود بیشتر می کند. در ایران به این حقی که برای مغازه دار ایجاد می شود سرقفلی مغازه می گویند. چراکه مشتریان به دلیل اعتبار و اعتمادی که شخص مغازه دار ( نه صاحب ملک) ایجاد کرده است، خرید های خود را از آن محل انجام می دهند. با این مقاله خانه لند همراه باشید تا بیشتر در مورد حق سرقفلی مغازه بدانید!


سرمایه گذاری در خرید مغازه | رهن مغازه

سرمایه گذاری در خرید مغازه | خانه | زمین سال 1397

در هر خریدی ممکن است سود و زیان وجود داشته باشد. شاید سرمایه گذاری در خرید مغازه چند سال بعد سود بسیاری برای شما داشته باشد و برعکس، ممکن است با راهنمایی غلط برخی افراد ملکی را خریداری کنید و در سال های بعد حتی به سرمایه اصلی خود نیز دسترسی نداشته باشید. حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.


نکات-مهم-خرید-مغازه-ملک-تجاری

راهنمای خرید مغازه: 8 نکته مهم خرید مغازه و املاک تجاری

خرید مغازه شاید در نگاه اول کار آسانی باشد، اما در واقع فاکتور های زیادی هستند که شما باید قبل از خرید مغازه یا معامله ملک تجاری مورد نظرتان آن ها را رعایت کرده  تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید.در این مقاله خانه لند  تمامی نکات مهم در خرید مغازه برای راهنمایی شما ذکر شده است.