مقالات خرید و فروش و رهن و اجاره تجاری (مغازه)

تخلیه-فوری-مغازه-تجاری

روشهای درخواست تخلیه ملک تجاری و مغازه

یکی از دعاوی رایج بین مالک و مستاجر بحث تخلیه ملک استیجاری در پایان مدت اجاره است. این مسئله تنها برای املاک مسکونی استیجاری اتفاق نمیافتد و مالکین مغازه و املاک تجاری هم گاهی مجبور به گرفتن دستور یا حکم تخلیه مغازه خود میشوند. مجموعه قوانینی برای روابط موجر و مستاجر در سال 76 به تصویب رسیده است که امکان تخلیه مغازه و دیگر املاک تجاری و مسکونی را تسریع کرده است.


-حق-کسب-و-پیشه

حق کسب و پیشه و سرقفلی چه تفاوتی با هم دارند؟!

حق کسب و پیشه چیست و چه تفاوتی با حق سرقفلی در معاملات املاک تجاری و مغازه دارد؟حق کسب و پیشه و سرقفلی دو اصطلاح پرکاربرد دربحث معاملات املاک تجاری هستند که هم از جهت حقوقی و هم موارد قانونی با هم تفاوت اساسی دارند هرچند بسیاری از مردم حق کسب و پیشه را معادل سرقفلی میدانند! پیش از آنکه به نکات قانونی و معاملاتی سرقفلی و حق کسب و پیشه بپردازیم بهتر است با تعریف درست و تفاوت آنها آشنا شویم.پس با خانه لند تا انتهای این مقاله همراه باشید!


خرید-مغازه-در-منطقه-7

بهترین مناطق برای خرید مغازه در منطقه 7 تهران کجاست؟

برای خرید مغازه و راه اندازی یک کسب و کار جدید،باید نکات بسیاری را در نظر بگیرید.منطقه 7 تهران به علت قرار گیری در محدوده مرکزی و تمرکز املاک تجاری-اداری ،محل مناسبی برای ایجاد یک کسب و کار جدید و خرید مغازه است.خانه لند بهترین نقاط خرید مغازه و ملک تجاری در منطقه ۷ تهران مانند سهروردی و هفت تیر را به شما معرفی میکند!


قوانین اجاره مغازه نمونه قرارداد اجاره

9 نکته مهم در اجاره مغازه و املاک تجاری

اجاره مغازه به شکل قرارداد رسمی یا اجاره نامه(عادی) دارای نکات مهمی از جهت تنظیم قرارداد اجاره ، حق سرقفلی مغازه ، و دیگر نکات مهم قراردادی مغازه و املاک تجاریست.خانه لند نکات مهم اجاره مغازه و تنظیم قراردادهای استیجاری املاک تجاری را بهمراه یک نمونه قرارداد اجاره مغازه برای شما شرح میدهد!


سرقفلی-مغازه-حق سرقفلی

سرقفلی مغازه چیست؟8 نکته مهم خرید و انتقال حق سرقفلی

حق سرقفلی مغازه نوعی مالکیت غیرمالی ملک تجاری است.هنگامی که شخصی کسب و کار جدیدی را در یک ملک تجاری راه اندازی می کند و آن مغازه موفق به جلب مشتری میشود ،همین شهرت،کسب سود بیشتر را برای مغازه دار بوجود می آورد که به آن حق سرقفلی مغازه می گویند. حق سرقفلی مغازه از این نظر اهمیت دارد که مشتریان به دلیل اعتبار و اعتمادی که مغازه دار قبلی ( نه صاحب ملک تجاری ) ایجاد کرده ، خریدهای خود را از آن ملک تجاری و مغازه ادامه می دهند.خانه لند نکات و قوانین سرقفلی مغازه  و املاک تجاری را به زبان ساده به شما توضیح میدهد! 


سرمایه گذاری در خرید مغازه رهن مغازه

نکات مهم سرمایه گذاری در خرید مغازه- خانه-زمین

در هر خریدی ممکن است سود و زیان وجود داشته باشد. شاید سرمایه گذاری در خرید مغازه چند سال بعد سود بسیاری برای شما داشته باشد و برعکس، ممکن است با راهنمایی غلط برخی افراد ملکی را خریداری کنید و در سال های بعد حتی به سرمایه اصلی خود نیز دسترسی نداشته باشید. حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.


نکات-مهم-خرید-مغازه-

راهنمای خرید مغازه:8 نکته مهم خرید مغازه و املاک تجاری

خرید مغازه شاید در نگاه اول کار آسانی باشد،اما درواقع نکات زیادی هستند که شما باید حتما قبل از خرید مغازه و معامله ملک تجاری مورد نظرتان از آنها مطلع باشید.ازجمله این نکات میتوان به انتخاب محل مغازه،برسی سند ملک تجاری و سرقفلی مغازه اشاره کرد.رعایت این نکات مهم قبل از خرید یک مغازه کسب سود و سرمایه گذاری موفق در خرید املاک تجاری را تضمین میکند.خانه لند در این مقاله تمامی نکات مهم در خصوص خرید مغازه و املاک تجاری را جهت راهنمایی هرچه بهتر شما شرح میدهد!