مقالات رهن و اجاره آپارتمان

ابطال-معامله-بطلان

چه چیزهایی سبب ابطال معامله ملکی میشوند؟ (تفاوت ابطال و بطلان و فسخ قرارداد)

روزانه افراد بسیاری  بدون آگاهی از اهمیت و قوانین حقوقی و ملکی ، اقدام به عقد معاملات املاک میکنند و اگر در این نوع قراردادها یا بر طرفین معاملات ، ایرادی وارد باشد ، دچار اختلافات و دعاوی حقوقی و ملکی طولانی میشوند که همیشه یه پای آن تحمیل ضررهای مالی به آنهاست . گاهی اوضاع از این هم بدتر میشود و برای طرفین معامله امکان ورود قانون دشوار یا امکان ناپذیر میشود چراکه آن قرا رداد یا شرایط آن از ابتدا غیر قانونی بوده است!


مالیات بر در امد اجاره  ساخت 98

مصوبات جدید مالیات بر درآمد املاک اجاره ای و ساخت مسکن در سال 98

صاحبان املاک مختلف مانند دیگر شاغلان یک جامعه با کسب درآمد از ملک خود از طریق اجاره یا کسب و کار و .. موظف به پرداخت مبلغ و درصد مشخصی از سود خود به اداره مالیات هستند که به آن مالیات بر درآمد هم گفته میشود. به شخص پرداخت کننده این نوع مالیات هم مؤدی گفته میشود. 


رهن-کامل بدون-رهن

کدام بهتر است؟ رهن کامل یا اجاره بدون رهن ؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز و هزینه های زندگی، و بسیاری از خانواده ها ، خصوصا زوجهای جوان تا رسیدن بازار قیمت مسکن به وضع مطلوب ،اجاره نشینی را انتخاب میکنند . مقاله خانه لند به این موضوع و تفاوت رهن کامل خانه و اجاره بدون رهن میپردازد و از جهات مختلف آنها را با هم مقایسه میکند. اگر شما هم یکی از خانه اولی ها هستید یا با وجود تسهیلات و وام مسکن همچنان موفق به خرید خانه نشده اید با این مطلب اطلاعات خوبی در مورد رهن کامل املاک پیدا میکنید


درخواست-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک استیجاری و شرایط آن به همراه نمونه درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک توسط مستاجر از جمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر در زمان اتمام قرارداد اجاره است. قبل از هر چیز باید به این نکته توجه کنیم که اجاره نامه ، یک قرارداد موقت و دارای زمان مشخصی است و پس از گذشت این زمان، اعتبار قانونی خود را از دست میدهد و  اگر مستاجر از تخلیه فوری ملک خودداری کند ، حق درخواست تخلیه ملک برای موجر بوجود می آید. با خانه لند همراه شوید تا بیشتر با شرایط و روند تخلیه ملک اجاره ای آشنا شوید.


بهترین توصیه برای اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که در مورد اجاره آپارتمان شنیدم

 همه به دنبال بهترین مورد اجاره با توجه به شرایط مالی شان هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که در مورد اجاره آپارتمان و قرارداد اجاره شنیده اند را بگویند.


خرید خانه یا اجاره خانه؟ | خانه لند

خانه اجاره کنیم یا بخریم؟ (به همراه نکات اجاره نشینی که باید بدانید)

اجاره خانه یا خرید خانه می تواند برای هرکسی چالش بزرگی باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با دانستن نکات مهمی در مورد اجاره خانه یا خرید آن، انتخاب بهتری داشته باشید. پس اگر شما نیز در این دو راهی هستید با ما همراه باشید.


فسخ-اجاره

قوانین مالک و مستاجر در فسخ اجاره | نکات مهم فسخ اجاره

بحث اجاره یکی از روابط حقوقی مهم است به طوری که فسخ اجاره امروزه دلیل اختلافات زیادی در محاکم قضایی است. در همین راستا یکی از مشکلاتی که افراد ممکن است در قرارداد های استیجاری با آن مواجه شوند، فسخ اجاره از سمت موجر یا مستاجر، قبل از اتمام مدت اجاره است.