مقالات رهن و اجاره آپارتمان

نحوه-پشت-نویسی-قولنامه

چطور قولنامه و اجاره نامه را پشت نویسی کنیم؟

آیا پشت نویسی قولنامه یا اجاره نامه اعتبار قانونی دارد؟چطور قراردادهای ملکی را پشت نویسی کنیم؟نکات و قوانین مرتبط با پشت نویسی قولنامه و اجاره نامه خانه و ملک چیست ؟خانه لند در این مقاله به نحوه پشت نویسی قولنامه و قراردادهای اجاره و خرید و فروش املاک و نکات مهم مرتبط با آن میپردازد!


نکات-به-شرط-تملیک-اجاره

اجاره به شرط تملیک : نکات مهم قراردادی

اجاره به شرط تملیک به این معنی ست که در زمان عقد قرارداد اجاره ، به مستاجر این حق داده شود که پس از اتمام مدت اجاره ، ملک استیجاری به مالکیت وی درآید. قراردادهای اجاره به شرط تملیک که به شکل بیع ( فروش ) و چه اجاره ملک ، دارای نکات مهم قراردادی و معاملاتی هستند که خانه لند با توضیح کامل این نکات میپردازد.


وام-رهن-مسکن

با رهن و اجاره بالا چکار کنیم؟! (راهکارهای تامین مسکن)

با توجه به تورم موجود در جامعه ،بسیاری از صاحب خانه ها و مالکین با افزایش مبلغ اجاره خانه و یا رهن به شکل نامتعارف ، وضع بازار قیمت رهن و اجاره مسکن را بیشتر از پیش دچار تورم کرده اند .بطوریکه بسیاری از خانواده ها و زوجهای جوان که موفق به خرید خانه نشده اند ، حالا برای اجاره خانه هم با چالش های اقتصادی مواجه شده اند.


ابطال-معامله-قرارداد

چه چیزهایی سبب ابطال قرارداد و معامله ملک میشوند؟

روزانه افراد بسیاری بدون آگاهی از اهمیت و قوانین حقوقی و قراردادی ، اقدام به عقد معاملات املاک میکنند و اگر بر این نوع قراردادها یا طرفین معامله ، ایرادی وارد باشد ، دچار اختلافات و دعاوی حقوقی و ملکی طولانی میشوند که همیشه یه پای آن تحمیل ضررهای مالی به طرفین معامله است.گاهی اوضاع از این هم بدتر میشود و برای طرفین معامله امکان ورود قانون دشوار یا امکان ناپذیر میشود چراکه آن معامله یا شرایط عقد قرارداد از ابتدا غیر قانونی بوده یا اصلا به عنوان یک معامله شناخته نمیشود و اصطلاحا معامله باطل است. 


مالیات بر در امد اجاره  ساخت 98

مصوبات جدید مالیات بر درآمد املاک اجاره ای و ساخت مسکن در سال 98

صاحبان املاک مختلف مانند دیگر شاغلان یک جامعه با کسب درآمد از ملک خود از طریق اجاره یا کسب و کار و .. موظف به پرداخت مبلغ و درصد مشخصی از سود خود به اداره مالیات هستند که به آن مالیات بر درآمد هم گفته میشود. به شخص پرداخت کننده این نوع مالیات هم مؤدی گفته میشود. 


رهن-کامل بدون-اجاره آپارتمان

کدام بهتر است؟ رهن کامل یا اجاره بدون ودیعه ؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز و هزینه های زندگی، و بسیاری از خانواده ها ، خصوصا زوجهای جوان تا رسیدن بازار قیمت مسکن به وضع مطلوب ،اجاره نشینی را انتخاب میکنند . مقاله خانه لند به این موضوع و تفاوت رهن کامل خانه و اجاره بدون رهن میپردازد و از جهات مختلف آنها را با هم مقایسه میکند.


حکم-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک استیجاری و شرایط آن به همراه نمونه درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک توسط مستاجر از جمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر در زمان اتمام قرارداد اجاره است. با انقضای اجاره درصورت خودداری مستاجر از تخلیه فوری ملک استیجاری موجر حق درخواست تخلیه ملک استیجاری و گرفتن دستور یا حکم تخلیه ملک استیجاری را دارد.خانه لند نحوه درخواست تخلیه ملک استیجاری و گرفتن حکم تخلیه را شرح میدهد :


مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که درمورد اجاره آپارتمان شنیدم: 8 نکته کلیدی اجاره

 همه به دنبال بهترین املاک و آپارتمان برای اجاره متناسب با بودجه خود هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که درمورد اجاره خانه و آپارتمان و تنظیم قرارداد استیجاری شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ اجاره بها و ودیعه و شرایط قرارداد ،موضوع مهم و چالش برانگیزی ست. خانه لند نکات و توصیه های مهم درباره رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذارد.


خرید خانه اجاره خانه خانه لند

خانه اجاره کنیم یا بخریم؟ (به همراه نکات اجاره نشینی که باید بدانید)

اجاره خانه یا خرید خانه می تواند برای هرکسی چالش بزرگی باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با دانستن نکات مهمی در مورد اجاره خانه یا خرید آن، انتخاب بهتری داشته باشید. پس اگر شما نیز در این دو راهی هستید با ما همراه باشید.


فسخ-اجاره

فسخ اجاره در قوانین مالک و مستاجر : شرایط و خسارت فسخ قرارداد

فسخ قرارداد استیجاری (اجاره نامه) ، اتمام و انحلال قرارداد ملک استیجاری،پیش از موعد قرارداد میباشد. اما بر اساس قوانین مالک و مستاجر تنها تحت شرایط خاصی امکان فسخ اجاره نامه برای هر یک از طرفین قرارداد وجود دارد . در فسخ اجاره نامه ملک،نکات مهمی مثل شرایط و حق فسخ اجاره پیش از موعد،تعیین ضرر و زیان های فسخ ،درخواست تخلیه ملک و نکات مهم قانونی فسخ یک طرفه قرارداد استیجاری مطرح است.خانه لند به قوانین فسخ قرارداد مالک اجاره مالک و مستاجر و شرایط فسخ اجاره ملک استیجاری میپردازد