مقالات رهن و اجاره آپارتمان

کلاهبرداری-اجاره-ملک-خانه

8 کلاهبرداری در اجاره خانه و املاک

کلاهبرداری های بسیاری دربازار رهن و اجاره املاک وجود دارد.آشنایی با انواع کلاهبرداری املاک مخصوصا برای مستاجران اهمیت بیشتری دارد چراکه علاوه برآنکه بیشتر در تله کلاهبرداری اجاره خانه و دیگر املاک می افتند ، از نظر مالی هم بیشتر دچار ضرر و زیان خواهند شد. پس اگر میخواهید قربانی این کلاهبرداری های معاملات رهن و اجاره املاک نشوید، خانه لند 8 شگرد کلاهبرداری در بازار رهن و اجاره خانه و ملک را به شما میگوید!


نحوه-تمدید-اجاره-نامه

روش درست تمدید اجاره نامه:نکات و قوانین

خانه لند دراین مقاله به نحوه تمدید اجاره نامه خانه و املاک اجاره ای و نکات مهم در تمدید اجاره نامه و هزینه آن میپردازد.پس اگر شما هم مستاجر یا مالکید و درمورد تمدید اجاره و معاملات ملکی شفاف،سوالات و ابهاماتی دارید مطالعه این مقاله از خانه لند را از دست ندهید!


نحوه-پشت-نویسی-قولنامه

چطور قرارداد و اجاره نامه را پشت نویسی کنیم؟

آیا پشت نویسی قولنامه یا اجاره نامه اعتبار قانونی دارد؟چطور قراردادهای ملکی را پشت نویسی کنیم؟نکات و قوانین مرتبط با پشت نویسی قولنامه و اجاره نامه خانه و ملک چیست ؟خانه لند در این مقاله به نحوه پشت نویسی قولنامه و قراردادهای اجاره و خرید و فروش املاک و نکات مهم مرتبط با آن میپردازد!


نکات-به-شرط-تملیک-اجاره

اجاره به شرط تملیک : نکات مهم قراردادی

اجاره به شرط تملیک به این معنی ست که در زمان عقد قرارداد اجاره ، به مستاجر این حق داده شود که پس از اتمام مدت اجاره ، ملک استیجاری به مالکیت وی درآید. قراردادهای اجاره به شرط تملیک که به شکل بیع ( فروش ) و چه اجاره ملک ، دارای نکات مهم قراردادی و معاملاتی هستند که خانه لند با توضیح کامل این نکات میپردازد.


وام-رهن-مسکن

با رهن و اجاره بالا چکار کنیم؟! (راهکارهای تامین مسکن)

با توجه به تورم موجود در جامعه ،بسیاری از صاحب خانه ها و مالکین با افزایش مبلغ اجاره خانه و یا رهن به شکل نامتعارف ، وضع بازار قیمت رهن و اجاره مسکن را بیشتر از پیش دچار تورم کرده اند .بطوریکه بسیاری از خانواده ها و زوجهای جوان که موفق به خرید خانه نشده اند ، حالا برای اجاره خانه هم با چالش های اقتصادی مواجه شده اند.


ابطال-معامله-قرارداد

چه چیزهایی سبب ابطال قرارداد و معامله ملک میشوند؟

روزانه افراد بسیاری بدون آگاهی از اهمیت و قوانین حقوقی و قراردادی ، اقدام به عقد معاملات املاک میکنند و اگر بر این نوع قراردادها یا طرفین معامله ، ایرادی وارد باشد ، دچار اختلافات و دعاوی حقوقی و ملکی طولانی میشوند که همیشه یه پای آن تحمیل ضررهای مالی به طرفین معامله است.گاهی اوضاع از این هم بدتر میشود و برای طرفین معامله امکان ورود قانون دشوار یا امکان ناپذیر میشود چراکه آن معامله یا شرایط عقد قرارداد از ابتدا غیر قانونی بوده یا اصلا به عنوان یک معامله شناخته نمیشود و اصطلاحا معامله باطل است. 


مالیات بر درآمد اجاره ساخت 98

مصوبات جدید مالیات بر درآمد املاک اجاره ای و ساخت مسکن سال 98

فرمول جدید مالیات بر درآمد املاک اجاره ای و ساخت مسکن در سال 98 اعلام شد!براساس مصوبات هیئت دولت در سال 98 همه سازندگان مسکن مکلفند از فرمول جدید اقدام به پرداخت مالیات بر ساخت و فروش آپارتمان‌های با پروانه‌ ساختمانی صادره از سال 95 نمایند.جهت اطلاع از جزئیات این مالیاتها با خانه لند همراه باشید.


رهن-کامل بدون-اجاره آپارتمان

کدام بهتر است؟رهن کامل یا اجاره ملک بدون ودیعه ؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز و هزینه های زندگی، و بسیاری از خانواده ها ، خصوصا زوجهای جوان تا رسیدن بازار قیمت مسکن به وضع مطلوب ،اجاره نشینی را انتخاب میکنند . مقاله خانه لند به این موضوع و مقایسه روشهای رهن و اجاره املاک میپردازد.


حکم-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک اجاره ای+نمونه فرم درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک اجاره ای،ازجمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر درزمان اتمام قرارداد استیجاری ملک یا فسخ اجاره است. با انقضای مدت اجاره و خودداری مستاجر از تخلیه فوری ملک استیجاری،موجر حق درخواست تخلیه ملک استیجاری را از طریق گرفتن دستور یا حکم تخلیه خواهد داشت.خانه لند در این مقاله نحوه ارائه درخواست و گرفتن حکم تخلیه ملک را به شما توضیح میدهد!


مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که درمورد اجاره آپارتمان شنیدم: 8 نکته کلیدی اجاره

 همه به دنبال بهترین املاک و آپارتمان برای اجاره متناسب با بودجه خود هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که درمورد اجاره خانه و آپارتمان و تنظیم قرارداد استیجاری شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ اجاره بها و ودیعه و شرایط قرارداد ،موضوع مهم و چالش برانگیزی ست. خانه لند نکات و توصیه های مهم درباره رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذارد.


خرید خانه اجاره خانه خانه لند

خانه اجاره کنیم یا بخریم؟(بهمراه نکات اجاره نشینی که باید بدانید)

اجاره خانه یا خرید خانه می تواند برای هرکسی چالش بزرگی باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با دانستن نکات مهمی در مورد اجاره خانه یا خرید آن، انتخاب بهتری داشته باشید. پس اگر شما نیز در این دو راهی هستید با ما همراه باشید.


فسخ-اجاره

فسخ اجاره در قوانین مالک و مستاجر:ضرر و زیان فسخ اجاره نامه

فسخ اجاره،بمعنی پایان دادن به قرارداد اجاره خانه و دیگر املاک قبل از موعد قرارداد است.اما براساس قوانین مالک و مستاجر تنها تحت شرایط خاصی امکان فسخ اجاره برای هر یک از طرفین قرارداد (مالک و مستاجر )وجود دارد.همچنین نکات مهمی در فسخ اجاره مثل شرایط و حق فسخ اجاره پیش از موعد،ضرر و زیان فسخ قرارداد،درخواست تخلیه ملک اجاره ای و بسیاری نکات و قوانین دیگر مطرح میباشد.در این مقاله خانه لند به نکات و قوانین فسخ اجاره توسط مالک و مستاجر میپردازد: