بهترین توصیه ای که درمورد اجاره آپارتمان شنیدم: 8 نکته کلیدی اجاره

مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

 همه به دنبال بهترین املاک و آپارتمان برای اجاره متناسب با بودجه خود هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که درمورد اجاره خانه و آپارتمان و تنظیم قرارداد استیجاری شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ اجاره بها و ودیعه و شرایط قرارداد ،موضوع مهم و چالش برانگیزی ست. خانه لند نکات و توصیه های مهم درباره رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذارد.

  •  به عنوان یک مستاجر بدانید چه زمانی قدرت دست شماست

شما به عنوان مستاجر در هیچ زمانی بیشتر از وقتی که هنوز به خانه جدید نرفته اید، قدرت چانه زنی را در اختیار نخواهید داشت. دقیقا قبل از اسباب کشی زمانی برای مذاکره برای مبلغ اجاره کمتر و تعمیرات خانه یا آپارتمان هست. شما باید قبل از رفتن به خانه جدید تمام واحد را بررسی کنید. لوازم و اتصالات را چک کنید. درب ها، پنجره ها و تمام قفل ها را امتحان کنید. وسایل سرمایشی، گرمایشی و چراغ ها را خاموش و روشن کنید. اگر چیزی نیاز به تعمیر دارد، حالا وقت آن است که درخواست را به صاحب خانه بدهید و او برای بستن معامله مجبور است خواسته های شما را تا قبل از اینکه اسباب کشی کنید، برآورده سازد.

مهم-اجاره-آپارتمان-توصیه رهن
اجاره آپارتمان متناسب با بودجه شما

>> ثبت آگهی رایگان فروش و اجاره آپارتمان شما در فروشگاه املاک خانه لند

  • در اجاره آپارتمان دلخواه خود واقع گرا و منطقی باشید!

همه ی ما در شرایطی بودیم که آپارتمانی را دیدیم و گفتیم این همان خانه رویایی ماست. درست است که کمی از بودجه ما بیشتر است اما می توانیم اجاره را پرداخت کنیم. درست است؟

غلط است! هرگز نباید این قانون طلایی را فراموش کنیم:

اجاره آپارتمان خانه نباید بیشتر از 30% درآمد ناخالص ما باشد

  • آپارتمانی اجاره کنید که بتوانید صاحب خانه را نزدیک خود نگه دارید

همیشه آپارتمانی اجاره کنید که صاحب خانه در همان ساختمان زندگی می کند. در این شرایط مالک انگیزه ی زیادی دارد تا ساختمان بهترین شرایط و بالاترین امنیت را داشته باشد. به طور مثال اگر آسانسور خراب شود، وسایل گرمایشی درست کار نکند و یا درب پارکینگ  توسط ساکنین باز گذاشته شود، این مشکل مستقیما مشکل صاحب خانه هم هست. تنها کافیست به واحد موجر بروید و مشکل را بیان کنید و در عرض چند دقیقه فردی برای حل مشکل فرستاده می شود.

  • صاحب خانه خود را بشناسید!

حتما موقع اجاره آپارتمان یک بررسی در مورد صاحب خانه انجام دهید. بسیاری فکر می کنند چون این مستاجر است که قرار است پول اجاره را بپردازد، فقط باید در مورد او تحقیق کرد. در حالیکه این تصور غلطی است. باید کسی که صاحب آپارتمان شماست و با او قرارداد امضا می کنید را بشناسید. می توانید از مستاجرهای قبلی در موردش بپرسید. کمی تامل و تحقیق از دردسرهای بعدی نجاتتان می دهد.

  • بیمه اجاره نشینی را در زمان اجاره آپارتمان فراموش نکنید!

بسیاری فکر می کنند که وقتی ملک برای خودشان نیست، ارزشی ندارد که بیمه شوند. این تفکر غلطی است و باید بدانید که در صورت وقوع حوادث واقعا ارزشش را دارد. زیرا بیمه حوادث فقط خسارت وارده به خود ملک را پرداخت می کند و در قبال خسارت های وارده به اموال مستاجر کاری نمی کند.

مهم-اجاره-آپارتمان-توصیه رهن
بیمه اجاره نشینی در زمان رهن و اجاره آپارتمان بسیار مهم و کاربردیست!
  • برای عقد و امضای قرارداد اجاره آپارتمان عجله نکنید!

بسیاری از دعواهای تخلیه ملک  و فسخ پیش از موعد  بین مالکین و مستاجران بعلت عجله در عقد قرارداد اجاره ملک و یا بی توجهی به نکات مهم قراردادی است. تمام شروطی را که در مورد آن با مالک به توافق رسیده اید در متن اجاره نامه ملک درج کنید.تمام بندهای قرارداد استیجاری را با دقت بخوانید و اگر جایی از آن برایتان مبهم است الان وقت صحبت در باره آن است.خانه لند به شما توصیه میکند حتما شرایطی را برای حق فسخ یک طرفه قرارداد استیجاری و تعیین ضرر و زیانهای آن برای مالک و مستاجر پیش بینی کنید.

  • زمان انتخاب آپارتمان برای اجاره: در ساعت های مختلف از آپارتمان دیدن کنید

اگر آپارتمانی را برای اجاره در نظر گرفته اید، حتما در ساعت های مختلف شبانه روز آن منطقه را چک کنید. حتی اگر داخل ساختمان هم نمی روید از همان بیرون آپارتمان ببینید صدای ترافیک، مدارس و مراکزی از این دست قابل تحمل هست. باید بدانید صدای فریادهای ناظم مدرسه در ساعت 5 عصر که آژانس املاک شما را به دیدن آپارتمان می برد، شنیده نمی شود! 

  • برای قرارداد اجاره خود کد رهگیری دریافت کنید! 

مهم-اجاره-آپارتمان-توصیه رهن
نکات مهم قبل از اجاره آپارتمان

فرقی نمیکند که بخواهید چند ماه یک آپارتمان را اجاره کنید یا چند سال. نکته مهم در زمان عقد قرارداد اجاره ، ثبت آن در سامانه املاک و اسناد کشور و دریافت کد رهگیری برای اجاره نامه است. با اینکار با بروز هر مشکل مالی یا قراردادی با طرف مقابل ، میتوانید براحتی اقدام به پیگیری قانونی نمایید. اگر بنگاه املاک از ثبت قرارداد اجاره آپارتمان به بهانه های مختلف طفره میرود ، نه تنها از امضای اجاره نامه خودداری کنید که مشاور املاک متخلف را به اتحادیه املاک گزارش کنید .

 جهت مشاهده آخرین املاک فروش و اجاره از فروشگاه املاک خانه لند بازدید نمایید!

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید