راهنمای اجاره دفتر کار :16 توصیه طلایی برای اجاره اولین ملک اداری

اجاره دفتر کار در تهران ملک اداری

اجاره اولین دفتر کار می تواند نقطه عطفی در کسب و کار شما باشد.اما رهن و اجاره دفتر کار بدون تحقیق و بررسی کار اشتباهی است.دفتر کاری که اجاره می کنید،درواقع محل رشد تیم و کسب و کار شماست.در این مقاله نکات مهمی  را که قبل از اجاره اولین ملک اداریو دفتر کار باید در نظر بگیرید،به شما میگوییم!

خیلی از افراد تصور می کنند برای اینکه در بازار کسب و کار باقی بمانند حتما نیاز به دفتر کار اختصاصی دارند اما امروزه کارآفرینان زیادی فقط از دفاتر خانگی (دفتر کار با موقعیت مسکونی) و یا حتی دفاتر اشتراکی استفاده می کنند. اگر شما نیز از این محیط های جایگزین به جای اجاره دفتر کار با موقعیت اختصاصی استفاده کنید، می توانید در زمان و پول زیادی صرفه جویی کنید.

 • اجاره دفتر کار در نزدیکی سرویس های حمل و نقل عمومی

اجاره دفتر کار تهران ملک اداری

نکات مهم در اجاره دفتر کار و ملک اداری

اگر لازم است که شما یک فضای اداری اختصاصی داشته باشید،محل دفتر کاری که اجاره میکنید، قطعا مهمترین فاکتور در تصمیمگیری شما خواهد بود. پس لازم است اطمینان حاصل کنید که دفتر کار مورد نظر به اندازه کافی به وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک باشد تا تیم شما نیز به راحتی به دفتر کار رفت و آمد داشته باشند.

 • در دسترس بودن دفتر کار

همچنین باید توجه کنید که دفتر کار مورد نظر برای مشتریان نیز در دسترس باشد. آیا از اتوبان یا شریانهای اصلی ، به راحتی به دفترکار اداری دسترسی پیدا می کنند؟ آیا دیگران می توانند آدرس آن را به آسانی پیدا کنند؟

 • فکر کنید که به چه امکاناتی در نزدیکی دفتر کار نیاز دارید؟

یکی دیگر از فاکتورهایی که در هنگام اجاره دفتر کار بر تصمیم شما تاثیر می گذارد، امکانات اطراف آن دفتر کار است. تیم شما به احتمال زیاد از اداره ای که تا حدودی نزدیک به رستوران ها و کافی شاپ ها است، قدردانی خواهد کرد.

>> بهترین دفتر های کاری و املاک اداری را در فروشگاه املاک خانه لند پیدا کنید!

اگر مکان های خاصی نیز مثل محلی برای تشکیل جلسات یا بانک ها وجود دارند که شما نیاز دارید به طور منظم برای اهداف تجاری به آن ها رفت و آمد داشته باشید، حتما این مورد را نیز در اجاره دفتر کار اداری لحاظ کنید.

اجاره دفتر کار تهران ملک اداری رهن

لیست هزینه های اضافی اجاره دفتر کار و ملک اداری را برای خود تهیه کنید

پس از تعیین محل ملک اداری ، احتمالا هزینه رهن و اجاره دفتر کار نگرانی بزرگ شما است. دفتر کاری را انتخاب نکنید که به جای رشد بودجه شما، شما را درگیر وام و بدهی کند. سعی کنید دفتر کاری مطابق با بودجه موجود و در دسترستان انتخاب کنید.

 • محاسبه هزینه های اضافی در اجاره دفتر کار

هزینه های زیادی برای اجاره فضای اداری وجود دارد که اجاره فقط بخشی از آن است. این هزینه های اضافی اگر در نظر گرفته نشوند می توانند در میزان بودجه شما کمبودهای جدی ایجاد کنند. اطمینان حاصل کنید که چه چیزی در قرارداد اجاره( اجاره نامه) ذکر شده است (و چه چیزی نه).

آیا شما مسئول پرداخت هزینه های ملک اداری هستید؟ هزینه تعمیرات چطور؟ اطمینان حاصل کنید که این موارد واضحا در قرارداد اجاره بیان شده باشند.

 • از امن بودن ساختمان دفتر کار اطمینان حاصل کنید

اجاره دفتر کار تهران ملک اداری

اجاره دفتر کار تنها منتهی به عقد قرارداد نیست و باید ملک تماما به شما تحویل شود

ساختمانی که انتخاب می کنید باید امنیت شما، تیمتان و تجهیزات موجود را تامین کند. به این صورت که برخی امکانات مثل پارکینگ ، نگهبان و محل ورود و خروج امن را دارا باشد.

 • دفتر کاری را برای اجاره انتخاب کنید که برای فعالیت تیم شما مناسب باشد

مطمئنا، شما باید دفتر کاری را برای اجاره انتخاب کنید که برای تمامی افراد تیم شما محلی برای قراردادن میز و نشستن هریک از آن ها وجود داشته باشد. اما دقت کنید که محلی را انتخاب نکنید که به اندازه ای بزرگ باشد که مجبور شوید اجاره یک اتاق بی استفاده در آن را نیز بپردازید.

بهرحال در نظر گرفتن فضایی برای رشد نیز ایده خوبی است به ویژه اگر شما قصد دارید در طول مدت اجاره دفتر کار ، تیم خود را رشد دهید.

 • تصمیم بگیرید که مدل تقسیم فضا در دفتر کار چگونه باشد

آیا می خواهید در یک دفتر کار باز که همه در کنار هم کار می کنند کار کنید؟ یا هر تیم برای خود فضای جداگانه ای داشته باشند؟ بنابراین به این موضوع نیز فکر کنید که چه سبکی برای تیم شما بهترین انتخاب است و دفتر کار مورد نظر را بر اساس این انتظار انتخاب کنید.

 • دقیقا بدانید که با چه شرایطی دفتر کار را از مالک دریافت می کنید

قبل از تحویل دفتر کار، به این موضوع توجه کنید که ممکن است برخی از املاک اداری در ابتدای کار نیاز به تغییراتی مثل بازسازی یا رنگ داشته باشند، پس اطمینان حاصل کنید که می خواهید دفتر کار را چگونه تحویل بگیرید. آیا نیاز دارید که دوباره رنگ شود؟یا تعمیراتی در آن انجام شود؟ چه کسی برای این موارد پرداخت انجام خواهد داد؟

پس قبل از اینکه هر چیزی را امضاء کنید، ببینید که مجاز به انجام چه تغییراتی در ساختمان هستید و چه تغییراتی حق انجام شدن ندارند تا مجبور به پرداخت خسارت نشوید.

 • اجاره دفتر کار با پارکینگ

پارکینگ یکی دیگر از عوامل مهم است که ممکن است هنگام اجاره اولین دفتر کار خود، آن را نادیده بگیرید. شما باید اطمینان حاصل کنید که شما و افراد تیم شما محلی برای پارک وسیله نقلیه خود داشته باشند، زیرا راحت کردن رفت و آمد افراد تیم شما به بازدهی کار آن ها کمک شایانی می کند.

 • دقت کنید که هنگام اجاره ملک اداری پارکینگ آن را نیز به شما منتقل شود و این مورد در قرارداد ذکر شود.
 • به ظاهر دفتر کار دقت کنید (اجاره دفتر کار مطابق با برند و نوع کسب و کار)

اجاره دفتر کار تهران ملک اداری

از مهمترین نکات در اجاره ملک و دفتر کار اداری داشتن پارکینگ اختصاصی ست.

قبول داشته باشید یا نه، دفتر کار شما پیامی به دیگران در مورد کسب و کار شما می فرستد. اگر شما یک ساختمان کهنه و فرسوده را به عنوان دفتر کار خود انتخاب کنید، این پیام را برای مشتریان به همراه دارد که شما همانقدر که میخواهید ، موفق و دارای بودجه کافی نیستید.

پس ساختمان معقولی را برای اولین دفتر کار خود انتخاب کنید. زیرا که ساختمان نامناسب اولین ضربه را به برند شما خواهد زد و اگر برنامه ای برای برندسازی کسب و کار خود داشته باشید باید ساختمان دفتر کار شما با نوع برندی که میخواهید باشید همخوانی داشته باشد.

 • در اجاره دفتر کار به امکانات لازم برای کارمندان فکر کنید

به غیر از میزها و محل های دیگر که ممکن است برای تیم شما مفید باشد، به سایر موارد مثل آشپزخانه و محل غذا خوردن نیز فکر کنید

 • در جریان باشید که تا چه حد می توانید فضای دفتر کار را تغییر دهید

احتمالا وقتی برای اولین بار دفترکاری را اجاره می کنید، میخواهید آن را به شکل رویایی خود در بیاورید. اما اکثر مالک ها احتمالا نمی خواهند که شما در حال ضربه زدن به دیوارها و تغییر دادن ساختمان خود ببینند. پس قبل از اینکه هر چیزی را امضاء کنید، ببینید که مجاز به انجام چه تغییراتی در ساختمان هستید و چه تغییراتی حق انجام شدن ندارند تا مجبور به پرداخت خسارت نشوید.

 • مقررات فسخ قرارداد اجاره را قبل از اجاره دفتر کار حتما مطالعه کنید

ممکن است بر اثر اتفاقاتی بخواهید قرارداد اجاره را زودتر از موعد فسخ کنید. بنابرین باید حتما بدانید و در قرارداد اجاره ذکر کنید که در صورت فسخ قرارداد اجاره هر دوطرف باید چه خسارتی را بپردازند.

 • از کارشناس املاک متخصص کمک بگیرید

اجاره دفتر کار تهران ملک اداری

 • فرآیند جستجو برای اجاره دفتر کار برای اولین بار می تواند کار پر چالشی باشد. اما اگر یک مشاور املاک متخصص را بیابید که با منطقه آشنا باشد، کل پروسه رهن و اجاره دفتر کار اداری برای شما آسان تر خواهد شد. می توانید در این رابطه از فرم مشاوره رایگان خانه لند راهنمایی بگیرید!

آخرین املاک اداری و تجاری را در فروشگاه املاک  خانه لند پیدا کنید! 

نظرات کاربران
صابر

صابر

        ایا اجاره دفتر کار شراکتی کار درستیه؟ 
      
پاسخ دادن 0 0

خانه لند

خانه لند

        اجاره دفتر کار شراکتی تا زمانی که مغایرتی با مفاد اجاره نامه ملک اداری نداشته باشد و موجر هم در جریان قرار داشته باشد منع قانونی ندارد. اما پیشنهاد میشود با شناخت کامل شریک ملک اداری و تضمین های مالی ، احتمال مشکلات بعدی را به حداقل برسانید. 
      
پاسخ دادن 1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید