منطقه 6 تهران مناسب خرید و اجاره چه نوع ملکی است؟

خرید اجاره ملک در منطقه 6

شما چه به عنوان یک سرمایه دار و چه استفاده کننده مستقیم از یک ملک ،باید بتوانید بهترین نقطه را برای انتخاب محل کار یا سکونت خود در شهر ، شناسایی کنید. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. سرمایه شما مشخص است و نباید با سهل انگاری ارزش آن را به خطر بیاندازید. زمان ، سرمایه دوم شماست و سفرهای طولانی داخل شهری تنها وقت و انرژی مضاعفی از شما یا کارمندانتان میگیرد.

در این مقاله، به عنوان یک نمونه،شما را با بهترین نوع کاربری املاک برای خرید یا اجاره در منطقه 6 تهران و نکات آن آشنا می کنیم.

با توجه به مساحت قابل توجه منطقه 6 و نیز قرار گیری در هسته مرکزی شهر و نوع سیستم حمل و نقل و سیاست گذاری های ترافیکی ،عمده کاربری های این محدوده در غالب املاک اداری- تجاری نمود یافته است. همچنین متوسط سن ساختمان در این منطقه، بالاتر از 15 سال بوده که روند تقاضا را از بخش سکونتی و خصوصا خرید املاک مسکونی کاهش داده است. البته املاک با بافت مسکونی قدیمی تر تا 30 سال هم  به عنوان مثال در محدوده امیرآباد مشاهده می شود.

>> آخرین املاک موجود در منطقه 6 و دیگر مناطق تهران را برای خرید و اجاره در فروشگاه املاک خانه لند پیدا کنید!

از سویی دیگر تمرکز ادارات و مراکز تجاری موجب شده که کارمندان و سایر مشاغل این محدوده برای کاهش زمان و هزینه های مرتبط با ایاب و ذهاب ، متقاضی خرید مسکن یا اجاره در منطقه 6  شوند . لذا همچنان ساخت و ساز مسکونی در دیگر نقاط بوفور انجام می شود. هرچند که ارزش آن گاهی با مناطق بالای شهر تهران برابری میکند! شاید بتوان از دلایل این امر تنوع راه های حمل و نقل در این منطقه و نیز سهم قابل توجه بخش تجاری آن باشد.

ملک منطقه 6 تهران خرید فروش

غالب کاربریهای ملک در منطقه 6  اداری و یا مختلط اداری-مسکونی است.

با توجه به آنچه که در بالا آمد، انتخاب منطقه 6 تهران برای اجاره و خرید ملک اداری دفترکار منطقی تر از دیگر کاربری ها بنظر میرسد . در مرحله بعد باید به نسبت بودجه خود محله مناسبی را بیابید.

قیمت معاملات ملکی در محلات منطقه 6 : 

منطقه 6 تهران با گستردگی خود در بین چهار محور همت –انقلاب در شمال و جنوب و چمران- مدرس از غرب وشرق دارای محله های بسیار با بافت و ارزش ملکی متنوعی است : از این محلات میتوان به آرژانتین ، کشاورز، نصرت ، یوسف‌آباد، امیرآباد، بهجت‌آباد، کریم خان و ساعی اشاره کرد. بطور مثال یوسف آباد و آرژانتین از نظر مسکونی به عنوان گرانترین محله وفلسطین ،دارای ارزانترین ملک مسکونی برای خرید یا اجاره ملک در منطقه 6 تهران است.

 • نکته مهم دیگر تفاوت کاربری تعریف شده برای ساختمان مورد نظر شماست. به عنوان مثال یک ملک اداری با یک ملک با موقعیت اداری دارای تفاوتهای فاحشی ست که چه در بحث خرید و چه اجاره ملک در منطقه 6 تهران بسیار قابل توجه است.

ملک با سند  اداری چه تفاوتی با ملک موقعیت اداری دارند؟؟

ملک-منطقه-6 خرید فروش

خرید و اجاره ملک در منطقه 6

منظور از یک ملک اداری ، ملکی است که شهرداری برای آن مجوز یا پروانه فعالیت اداری صادر کرده و به شکل قانونی و رسمی می‌توان از آن برای راه‌اندازی و انجام امور اداری استفاده کرد. اما برای یک ملک با موقعیت اداری هیچ پروانه فعالیت اداری صادر نشده و ساختمان مورد نظر تنها به علت آن که موقعیت مناسبی از نظر قرار گیری در خیابان های پر تردد داشته ونیز بسیاری دلایل دیگر ، برای انجام فعالیتهای دفاتر کار مناسب به نظر میرسد.

 • باید اشاره کنیم که شهرداری ها به طور جدی با فعالیت دفاتر اداری در ساختمانهای مسکونی برخورد میکنند و صرف داشتن موقعیت اداری مناسب، نمیتوان کاربری مسکونی را به مدل اداری تغییر داد. البته شهرداری استثناعاتی را در نظر گرفته است و اگر همچنان درصدد خرید دفتر کاریا اجاره ملک اداری در منطقه 6 هستید برای راه اندازی  دفتر روزنامه، دفاتر مهندسی، مطب ها ، دفاتر وکالت یا اسناد رسمی مانعی نخواهید داشت و شهرداری با تداخل این فعالیتها با مسکونی به شرط عدم ایجاد مزاحمت با رعایت ضوابطی ، مخالفتی ندارد.

>> نکات مهم در خصوص تغییر کاربری املاک را از اینجا بخوانید!

ملک-منطقه-6-خرید املاک

خرید و اجاره ملک اداری در منطقه 6

نکته مهم اینکه راه اندازی یک دفتر مهندسی توسط مالک اصلی مجاز بوده و مستاجر ملک در صورت تغییر کاربری مسکونی ، تخلف کرده و محل کسب وی پلمپ می شود.همینطور حتی برای فعالیتهای ذکر شده در بالا ، باز هم نیاز هست که مجوز های لازم را از صنف مربوطه اخذ کنید.  با وجود تمام محدودیتهایی که برای استفاده از ملک با کاربری اداری وجود دارد، اما تفاوت اساسی قیمت آن با ملک اداری چه در بحث خرید و چه اجاره ملک  در منطقه 6 تهران به عنوان نمونه مورد بحث ما، همچنان دارای متقاضیان بسیاری است . در مقالات آینده خانه لند بیشتر به ضوابط خرید و فروش و اجاره ملک در منطقه 6 می پردازیم.

جهت ثبت رایگان آگهی ملک خود برای خرید و اجاره کلیک کنید!

نظرات کاربران
parisa

parisa

        خرید خونه تو منطقه 6 اشتباه همش ترافیک و شلوغی
      
پاسخ دادن 2 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید