مقالات برچسب دار
شناسنامه-فنی-و-ملکی-ساختمان

شناسنامه فنی ساختمان با شناسنامه فنی و ملکی یکی نیست!

شناسنامه فنی ساختمان چیست وچه تفاوتی با شناسنامه فنی و ملکی ساختمان دارد؟آیا دریافت شناسنامه فنی ملک و ساختمان اجباریست؟و چرا؟!زمانیکه کار ساخت یک ملک به پایان میرسد،نوبت به صدور و دریافت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان میرسد که مجموعه اطلاعاتی از ساختمان احداث شده است.با خانه لند همراه باشید تا از همه چیز را در خصوص این مدارک مهم ساختمانی و نحوه دریافت آن مطلع شوید!

ادامه مطلب

معاوضه-ملک-آپارتمان

از معاوضه املاک چه میدانید؟+نمونه قرارداد معاوضه آپارتمان

آیا معاوضه املاک قانونیست؟معاوضه ملک به چه صورت انجام میشود؟قوانین و نکات معاوضه املاک چیست؟اگر برای شما هم این سوالات درمورد انواع معاوضه ملکی مطرح است، خانه لند در این مقاله به بررسی کامل معاملات معاوضه خانه و دیگر املاک و نکات و قوانین آن میپردازد. در ادامه نیز دو نمونه از این نوع قرارداد ها را برای شما آورده ایم!

ادامه مطلب

معامله-بدون-سند

قوانین و نکات معامله ملک بدون سند: خرید آپارتمان نوساز

آیا خرید آپارتمان و ملک بدون سند غلط است؟معامله املاک بدون سند چه نکاتی دارد؟برای آپارتمان نوساز و ملک بدون سند ،چطور درخواست صدور سند بدهیم؟خانه لند به برسی قوانین و نکات معامله آپارتمان و املاک بدون سند و نحوه گرفتن سند رسمی برای املاک پیش فروشی فاقد سند میپردازد.پس اگر شما هم یکی از خریداران خانه و ملک بدون سند هستید یا نمیخواهید درگیر این دعاوی ملکی شوید ،حتما این مقاله از خانه لند را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

خرید-فروش ملک سهروردی

چرا باید به خرید ملک در سهروردی جدی تر فکر کنید!

خانه لند در این مقاله به بررسی خرید خانه و املاک در سهروردی واقع در منطقه 7 تهران میپردازد و امتیازات خرید خانه و آپارتمان در سهروردی شمالی و جنوبی را برای شما توضیح میدهد!پس اگر شما هم قصد خرید ملک در منطقه 7 و خصوصا محله های سهروردی را دارید،با این مقاله از خانه لند همراه باشید تا با امتیازات خرید انواع املاک در این منطقه آشنا شوید!

ادامه مطلب

نکات-مهم-معاملات-املاک

7نکته مهم برای انجام معاملات ملکی بی دردسر! (معاملات املاک مطمئن)

در معاملات املاک،مشکلاتی مانند عدم تعهد به قرارداد از سمت طرفین معامله یا حتی بنگاه املاک ،افراد را به دردسرهای حقوقی و مالی میاندازد و از آنجا که این دعاوی ملکی زمان زیادی برای پیگیری میگیرد،بهتراست با رعایت نکات مهم معاملات املاک، اقدام به عقد قرارداد نماییم.دعاوی ملک عموما به سه شکل وجود دارد:دعاوی حقوقی ، دعاوی کیفری و دعوای ثبتی ملک که از کلاهبرداری های خرید و فروش و اجاره تا نقض قوانین معاملاتی یا تعهدات قرارداد را شامل میشوند.

ادامه مطلب

مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که درمورد اجاره آپارتمان شنیدم: 8 نکته کلیدی اجاره

 همه به دنبال بهترین املاک و آپارتمان برای اجاره متناسب با بودجه خود هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که درمورد اجاره خانه و آپارتمان و تنظیم قرارداد استیجاری شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ اجاره بها و ودیعه و شرایط قرارداد ،موضوع مهم و چالش برانگیزی ست. خانه لند نکات و توصیه های مهم درباره رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذارد.

ادامه مطلب

سرمایه-گذاری-در-املاک

نکات مهم سرمایه گذاری در املاک:4 اصل کلیدی در سرمایه گذاری املاک

سرمایه گذاری درست در املاک میتواند در مدت زمان کوتاهی منجر به کسب سود کلانی بشود.اما هر ملکی ارزش سرمایه گذاری ندارد! سرمایه گذاری در املاک دارای نکات مهم یست که کسب سود بالای معاملاتی تنها با رعایت این نکات سرمایه گذاری در املاک امکانپذیر میباشد. خانه لند 4 اصل کلیدی جهت سرمایه گذاری در املاک را برای شما شرح میدهد!

ادامه مطلب

 مشارکت در ساخت

21 نکته مهم مشارکت در ساخت و شیوه محاسبه درصد مشارکت

مشارکت در ساخت چیست؟خطرات وامتیازات ساخت مشارکتی کدامند؟نکات مهم در قراردادهای مشارکت در ساخت و شیوه محاسبه درصدهای طرفین این قراردادها چگونه است؟خانه لند نکات مهم مشارکت در ساخت،روش تنظیم قرارداد و قوانین آن را به زبان ساده برای شما توضیح میدهد!

ادامه مطلب

خرید فروش خانه آنلاین

خرید و فروش خانه آنلاین؟ به همراه چک لیست سوالات مهم در خرید خانه

خرید خانه شاید بزرگترین خرید زندگی شماست و حتی اشتباهات کوچک نیز می تواند هزینه بر باشد. بنابراین ما توصیه هایی را  برای کسانی که تصمیم به خرید خانه دارند تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. خانه لند در این قسمت 5 توصیه طلایی برای شما آماده کرده است.

ادامه مطلب

نکات-مهم-خرید-خانه-

نکات مهم در خرید خانه: 8 سوال که هر خریدار خانه باید بپرسد

پول های خود را جمع کرده اید، خانه دلخواه خود را یافته اید ... و اکنون! زمان خرید خانه فرارسیده است! اما  قبل از آن لازم است به نکات کوچک اما مهمی توجه کنید. معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه یا دیگر املاک می کنند، فکر می کنند که یافتن  ملک مورد نظرشان سخت ترین جای کار است. در حالی که بعد از اینکه خانه دلخواه خود را یافتید لازم است قبل از انجام هر معامله ملکی حتما باید سوالاتی را بپرسید.پس با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

اجاره دفتر کار در تهران ملک اداری

راهنمای اجاره دفتر کار :16 توصیه طلایی برای اجاره اولین ملک اداری

اجاره اولین دفتر کار می تواند نقطه عطفی در کسب و کار شما باشد.اما رهن و اجاره دفتر کار بدون تحقیق و بررسی کار اشتباهی است.دفتر کاری که اجاره می کنید،درواقع محل رشد تیم و کسب و کار شماست.در این مقاله نکات مهمی  را که قبل از اجاره اولین ملک اداریو دفتر کار باید در نظر بگیرید،به شما میگوییم!

ادامه مطلب

خرید خانه اجاره خانه خانه لند

خانه اجاره کنیم یا بخریم؟(بهمراه نکات اجاره نشینی که باید بدانید)

اجاره خانه یا خرید خانه می تواند برای هرکسی چالش بزرگی باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با دانستن نکات مهمی در مورد اجاره خانه یا خرید آن، انتخاب بهتری داشته باشید. پس اگر شما نیز در این دو راهی هستید با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

سرمایه گذاری در خرید مغازه رهن مغازه

نکات مهم سرمایه گذاری در خرید مغازه- خانه-زمین

در هر خریدی ممکن است سود و زیان وجود داشته باشد. شاید سرمایه گذاری در خرید مغازه چند سال بعد سود بسیاری برای شما داشته باشد و برعکس، ممکن است با راهنمایی غلط برخی افراد ملکی را خریداری کنید و در سال های بعد حتی به سرمایه اصلی خود نیز دسترسی نداشته باشید. حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

نکات-مهم-خرید-مغازه-

راهنمای خرید مغازه:8 نکته مهم خرید مغازه و املاک تجاری

خرید مغازه شاید در نگاه اول کار آسانی باشد،اما درواقع نکات زیادی هستند که شما باید حتما قبل از خرید مغازه و معامله ملک تجاری مورد نظرتان از آنها مطلع باشید.ازجمله این نکات میتوان به انتخاب محل مغازه،برسی سند ملک تجاری و سرقفلی مغازه اشاره کرد.رعایت این نکات مهم قبل از خرید یک مغازه کسب سود و سرمایه گذاری موفق در خرید املاک تجاری را تضمین میکند.خانه لند در این مقاله تمامی نکات مهم در خصوص خرید مغازه و املاک تجاری را جهت راهنمایی هرچه بهتر شما شرح میدهد!


خرید-ویلای-ارزان

نکات مهم در خرید ویلاهای ارزان !

تقریبا تمامی کسانی که قصد معامله ویلا دارند ،به دنبال خرید ویلای ارزان قیمت هستند، که لزوما ایرادی بر آن وارد نیست. اما دراین میان ، نکاتی وجود دارد که در صورت متخصص نبودن خریدار و عدم رعایت این موارد ، نه تنها ویلای ارزانی معامله نمیشود ، که تنها ضرر مالی زیادی برای او بدنبال خواهد شد. 

ادامه مطلب

ملک-کلنگی-مشارکت-ساخت

6 نکته مهم در خرید و ساخت املاک کلنگی

به چه ملکی کلنگی میگویند؟خرید خانه و ملک کلنگی چه نکاتی دارد؟املاک کلنگی چگونه قیمت گذاری میشوند؟به تازگی خرید و ساخت خانه و املاک کلنگی به شغل دوم بسیاری از مردم تبدیل شده است.بطوریکه برخی افراد درکنار شغل اصلی خود،به خرید و فروش و ساخت خانه واملاک کلنگی با قراردادهای مشارکت در ساخت و پیمان مدیریت مشغولند.

ادامه مطلب

نکات خرید-ملک-آپارتمان

7 نکته مهم و کلیدی در خرید ملک و آپارتمان

خرید و فروش املاک،نیازمند اطلاع از نکات مهم قراردادی و معاملاتی میباشد.خانه لند 7 نکته مهم در خرید و فروش ملک که ریسک معاملات املاک را کاهش میدهد، برای شما شرح میدهد.پس اگر شما هم قصد خرید خانه ،آپارتمان یا ملک تجاری دارید ویا میخواهید با نکات مهم خرید و فروش املاک آشنا شوید،مطالعه این مطلب از خانه لند را از دست ندهید!

ادامه مطلب