مقالات برچسب دار
داور-قرارداد-ملکی

چرا باید برای قرارداد ملکی خود داور بگیرید!

دلایل زیادی وجود دارد که بر تعیین داور قرارداد درزمان تنظیم و عقد معاملات ملکی تاکید میکند.زمان رسیدگی به دعواهای قراردادی و معاملاتی معمولا زمانگیر است و به همین علت طرفین دعوای ملکی را دچار ضرر و زیان بیشتر می کند. درحالیکه با تعیین داور قرارداد پیش از بروز هر نوع اختلافی،میتوان برای حل و فصل اختلافات و ابهامات قراردادهای ملکی به داور مراجعه نمود.با خانه لند همراه باشید تا با انواع داوری در قراردادهای ملکی و نکات و قوانین مرتبط با آن آشنا شوید!

ادامه مطلب

نمونه-صلح-عمری

صلح نامه ملک به زبان ساده: بهمراه نمونه صلح نامه

صلح نامه ملکی چیست؟عقد صلح نامه املاک چه امتیازی دارد؟اگر شما هم درمورد انواع صلح نامه ملکی ونحوه عقد معاملات املاک سازشی و بدون قرارداد سوال دارید، با این مقاله از خانه لند همراه باشید!

ادامه مطلب

انتقال-سند-آپارتمان-ملک

مراحل ثبت و انتقال سند ملک و نحوه پرداخت هزینه ها

ثبت و انتقال سند املاک شامل مراحلی ست که خانه لند دراین مقاله به شرح گام به گام و هزینه های ثبت و انتقال سندهای ملکی میپردازد. پس اگر شما هم در مورد ثبت و انتقال سند آپارتمان و دیگر املاک سوال دارید و یا میخواهید از هزینه های انتقال سند املاک مطلع شوید، مطالعه این مقاله از خانه لند را از دست ندهید !

ادامه مطلب

معامله-بدون-سند

قوانین و نکات معامله ملک بدون سند: خرید آپارتمان نوساز

آیا خرید آپارتمان و ملک بدون سند غلط است؟معامله املاک بدون سند چه نکاتی دارد؟برای آپارتمان نوساز و ملک بدون سند ،چطور درخواست صدور سند بدهیم؟خانه لند به برسی قوانین و نکات معامله آپارتمان و املاک بدون سند و نحوه گرفتن سند رسمی برای املاک پیش فروشی فاقد سند میپردازد.پس اگر شما هم یکی از خریداران خانه و ملک بدون سند هستید یا نمیخواهید درگیر این دعاوی ملکی شوید ،حتما این مقاله از خانه لند را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

نکات-به-شرط-تملیک-اجاره

اجاره به شرط تملیک : نکات مهم قراردادی

اجاره به شرط تملیک به این معنی ست که در زمان عقد قرارداد اجاره ، به مستاجر این حق داده شود که پس از اتمام مدت اجاره ، ملک استیجاری به مالکیت وی درآید. قراردادهای اجاره به شرط تملیک که به شکل بیع ( فروش ) و چه اجاره ملک ، دارای نکات مهم قراردادی و معاملاتی هستند که خانه لند با توضیح کامل این نکات میپردازد.

ادامه مطلب

فروش-مال-غیر-انتقال

اجاره و فروش مال غیر :نحوه مجازات و پس گرفتن ملک

مال غیر ،مال منقول یا غیر منقول دیگران است که کلاهبردار با مالک نشان دادن خود اقدام به معامله (اجاره یا فروش) مال غیر یا ملک مینماید! اینکار ازنظر قانون جرم شناخته میشود که علاوه بر متضرر نمودن اشخاص ،سبب ایجاد اغتشاش در جامعه و معاملات میشود. معاملات املاکی که به شکل اجاره یا فروش ملک و مال غیر رخ رخ میدهد ، با قوانین فروش و انتقال مال غیر و معاملات فضولی ملکی مورد بررسی قرار میگیرد.

ادامه مطلب

خرید-فروش ملک سهروردی

چرا باید به خرید ملک در سهروردی جدی تر فکر کنید!

خانه لند در این مقاله به بررسی خرید خانه و املاک در سهروردی واقع در منطقه 7 تهران میپردازد و امتیازات خرید خانه و آپارتمان در سهروردی شمالی و جنوبی را برای شما توضیح میدهد!پس اگر شما هم قصد خرید ملک در منطقه 7 و خصوصا محله های سهروردی را دارید،با این مقاله از خانه لند همراه باشید تا با امتیازات خرید انواع املاک در این منطقه آشنا شوید!

ادامه مطلب

نکات-مهم-معاملات-املاک

7نکته مهم برای انجام معاملات ملکی بی دردسر! (معاملات املاک مطمئن)

در معاملات املاک،مشکلاتی مانند عدم تعهد به قرارداد از سمت طرفین معامله یا حتی بنگاه املاک ،افراد را به دردسرهای حقوقی و مالی میاندازد و از آنجا که این دعاوی ملکی زمان زیادی برای پیگیری میگیرد،بهتراست با رعایت نکات مهم معاملات املاک، اقدام به عقد قرارداد نماییم.دعاوی ملک عموما به سه شکل وجود دارد:دعاوی حقوقی ، دعاوی کیفری و دعوای ثبتی ملک که از کلاهبرداری های خرید و فروش و اجاره تا نقض قوانین معاملاتی یا تعهدات قرارداد را شامل میشوند.

ادامه مطلب

وام- مسکن-98 سال

شرایط جدید دریافت وام مسکن سال 98 اعلام شد!

دراین مقاله از خانه لند به شرح آخرین مصوبات صندوق قرض الحسنه وام مسکن سال 98 وشرایط دریافت انواع وام های مسکن شامل:وام مسکن یکم زوجین ،وام ساخت مسکن و وام مجردها،با 2 روش سپرده گذاری و خرید اوراق مسکن میپردازیم. همچنین تغییرات و امتیازات وام ساخت مسکن در سال 98 را برای شما توضیح میدهیم.

ادامه مطلب

خرید فروش خانه آنلاین

خرید و فروش خانه آنلاین؟ به همراه چک لیست سوالات مهم در خرید خانه

خرید خانه شاید بزرگترین خرید زندگی شماست و حتی اشتباهات کوچک نیز می تواند هزینه بر باشد. بنابراین ما توصیه هایی را  برای کسانی که تصمیم به خرید خانه دارند تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. خانه لند در این قسمت 5 توصیه طلایی برای شما آماده کرده است.

ادامه مطلب

نکات-مهم-خرید-خانه-

نکات مهم در خرید خانه: 8 سوال که هر خریدار خانه باید بپرسد

پول های خود را جمع کرده اید، خانه دلخواه خود را یافته اید ... و اکنون! زمان خرید خانه فرارسیده است! اما  قبل از آن لازم است به نکات کوچک اما مهمی توجه کنید. معمولا افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه یا دیگر املاک می کنند، فکر می کنند که یافتن  ملک مورد نظرشان سخت ترین جای کار است. در حالی که بعد از اینکه خانه دلخواه خود را یافتید لازم است قبل از انجام هر معامله ملکی حتما باید سوالاتی را بپرسید.پس با خانه لند همراه باشید.

ادامه مطلب

خرید خانه اجاره خانه خانه لند

خانه اجاره کنیم یا بخریم؟(بهمراه نکات اجاره نشینی که باید بدانید)

اجاره خانه یا خرید خانه می تواند برای هرکسی چالش بزرگی باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با دانستن نکات مهمی در مورد اجاره خانه یا خرید آن، انتخاب بهتری داشته باشید. پس اگر شما نیز در این دو راهی هستید با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

نکات-مهم-در-خرید-املاک-ورثه

خرید و فروش ملک ورثه ای

هنگامی که مالک فوت می کند بر مبنای قانون انحصار وراثت، ملک مورد نظر به وارثان انتقال می یابد (مگر اینکه وصیت نامه رسمی تنظیم شده باشد و یا شرایط خاصی برای ملک تدوین شده باشد)، که ملک ورثه ای یا ملک موروثی نامیده می شود. خرید و فروش املاک ورثه در بیشتر مواقع کار پرچالشی است. به همین دلیل خانه لند در این قسمت نکاتی را در رابطه با معامله و خرید و فروش ملک ورثه ای عنوان می کند که با دانستن آن ها از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در هنگام معامله جلوگیری خواهد شد.

ادامه مطلب

خرید رهن و اجاره اداری

از خرید ملک اداری چه می دانید؟

در رابطه با خرید ملک اداری، در سال های اخیر، شاهد تغییراتی در الگوی کسب و کار بوده ایم که این تغییرات ایجاد شده موجب بالا رفتن تقاضا برای خرید این نوع از ملک شده است. ممکن است شما نیز برای راه اندازی کسب و کار جدید، ارتقا کسب و کار فعلی خود و داشتن استقلال بیشتر به دنبال خرید ملک اداری بهتری باشید. از دید عموم مردم خرید خانه با خرید ملک اداری تفاوت چندانی ندارد، اما قبل از انجام هرگونه معامله در رابطه با خرید ملک اداری و دفتر کار باید به نکاتی توجه کنید.

ادامه مطلب

پارکینگ خانه

پارکینگ در معاملات خرید خانه(پارکینگ مزاحم و اختصاصی)

حق پارکینگ در خانه و آپارتمان(چه پارکینگ اختصاصی وچه پارکینگ مزاحم)امروزه یک ضرورت حساب می شود.داشتن حق پارکینگ درشهرهای بزرگ بقدری اهمیت دارد که واحدهای بدون پارکینگ اختصاصی یا پارکینگ مزاحم ، حیاط خانه و آپارتمان را به محل پارک خودرو تبدیل میکنند که البته تصرف غیرقانونی مشاعات خانه و آپارتمان محسوب میشود. 

ادامه مطلب

نکات خرید-ملک-آپارتمان

7 نکته مهم و کلیدی در خرید ملک و آپارتمان

خرید و فروش املاک،نیازمند اطلاع از نکات مهم قراردادی و معاملاتی میباشد.خانه لند 7 نکته مهم در خرید و فروش ملک که ریسک معاملات املاک را کاهش میدهد، برای شما شرح میدهد.پس اگر شما هم قصد خرید خانه ،آپارتمان یا ملک تجاری دارید ویا میخواهید با نکات مهم خرید و فروش املاک آشنا شوید،مطالعه این مطلب از خانه لند را از دست ندهید!

ادامه مطلب