مقالات برچسب دار
خرید-فروش-وکالت-ملک

همه چیز در مورد خرید و فروش وکالتی املاک

وکالت فروش ملک چیست؟چقدر وکالت خرید فروش خانه و ملک معتبر است؟چندنوع وکالت نامه در معامله املاک وجود دارد؟اگر قصد خرید یا فروش وکالتی خانه یا ملکی را دارید، باید با نکات و قوانین این نوع معاملات خرید و فروش املاک آشنا باشید.دراین مقاله از خانه لند به بررسی نکات و قوانین مهم خرید و فروش و معامله وکالتی املاک میپردازیم!

ادامه مطلب

داور-قرارداد-ملکی

چرا باید برای قرارداد ملکی خود داور بگیرید!

دلایل زیادی وجود دارد که بر تعیین داور قرارداد درزمان تنظیم و عقد معاملات ملکی تاکید میکند.زمان رسیدگی به دعواهای قراردادی و معاملاتی معمولا زمانگیر است و به همین علت طرفین دعوای ملکی را دچار ضرر و زیان بیشتر می کند. درحالیکه با تعیین داور قرارداد پیش از بروز هر نوع اختلافی،میتوان برای حل و فصل اختلافات و ابهامات قراردادهای ملکی به داور مراجعه نمود.با خانه لند همراه باشید تا با انواع داوری در قراردادهای ملکی و نکات و قوانین مرتبط با آن آشنا شوید!

ادامه مطلب

نمونه-صلح-عمری

صلح نامه ملک به زبان ساده: بهمراه نمونه صلح نامه

صلح نامه ملکی چیست؟عقد صلح نامه املاک چه امتیازی دارد؟اگر شما هم درمورد انواع صلح نامه ملکی ونحوه عقد معاملات املاک سازشی و بدون قرارداد سوال دارید، با این مقاله از خانه لند همراه باشید!

ادامه مطلب

نکات-به-شرط-تملیک-اجاره

اجاره به شرط تملیک : نکات مهم قراردادی

اجاره به شرط تملیک به این معنی ست که در زمان عقد قرارداد اجاره ، به مستاجر این حق داده شود که پس از اتمام مدت اجاره ، ملک استیجاری به مالکیت وی درآید. قراردادهای اجاره به شرط تملیک که به شکل بیع ( فروش ) و چه اجاره ملک ، دارای نکات مهم قراردادی و معاملاتی هستند که خانه لند با توضیح کامل این نکات میپردازد.

ادامه مطلب

معامله-صوری-ملک-قانونی

معامله صوری ملک در چه صورتی جرم نیست؟!

در معاملات ملکی یک ملک با قرارداد قانونی معامله میشود. همانند معاملات املاک برای معامله صوری ملک هم تعریف قانونی وجود دارد.در معاملات ملکی رایج طی قرارداد قانونی معامله میشود اما معامله صوری ملک تنها یک معامله ظاهری و بدون داشتن شرایط قراردادی ست.در شرایطی عقد معامله صوری ملک از نظر قانون صحیح است و تنها در صورتی که معاملات صوری برای فرار از دین یا گرفتن وام مسکن انجام شود،باطل است.

ادامه مطلب

فسخ-قرارداد-املاک-ابطال-معامله

شرایط و قوانین فسخ قرارداد خرید و فروش ملک

فسخ معاملات و قراردادهای خرید و فروش ملک با 3شرط امکانپذیر است:1-داشتن حق فسخ قرارداد خرید و فروش ملک 2-فسخ قرارداد با شرایط قانونی 3-فسخ توافقی قرارداد که معمولا نیاز به پرداخت خسارت از طرف فسخ کننده قرارداد ملکی دارد . خانه لند در این مقاله قوانین و شرایط فسخ انواع معاملات ملکی ( مبایعه نامه ، قولنامه ، اجاره نامه) را برای شما شرح میدهد 

ادامه مطلب

جعل-اسناد-ملک

خوردگی هایی که سبب ابطال یا جعل سند میشوند!

بر مبنای تعریف قانون ،به هر گونه نوشته ای که در شرایط دعوی و یا دفاع ، معتبر و قابل اسنتناد قانون باشد سند گفته میشود .سندهای مالکیت به دو دسته سند عادی و سند رسمی با موضوعات مختلف تقسیم میشوند . اسناد مالکیتی فارغ از رسمی با غیر رسمی بودن (سند عادی)، میتوانند مورد ادعای جعل قراربگیرند که نیاز به دلیل موجه دارد.

ادامه مطلب

تخلیه-فوری-مغازه-تجاری

روشهای درخواست تخلیه ملک تجاری و مغازه

یکی از دعاوی رایج بین مالک و مستاجر بحث تخلیه ملک استیجاری در پایان مدت اجاره است. این مسئله تنها برای املاک مسکونی استیجاری اتفاق نمیافتد و مالکین مغازه و املاک تجاری هم گاهی مجبور به گرفتن دستور یا حکم تخلیه مغازه خود میشوند. مجموعه قوانینی برای روابط موجر و مستاجر در سال 76 به تصویب رسیده است که امکان تخلیه مغازه و دیگر املاک تجاری و مسکونی را تسریع کرده است.

ادامه مطلب

سند-تک-برگ-سند-منگوله

سند تک برگ چیست ؟!چرا باید سندهای دفترچه ای به تک برگ تبدیل شود

شکل قدیمی سند های املاک یک دفترچه چند برگی شامل اطلاعات معاملات قبلی و نام خریداران و فروشندگان بود. که اصطلاحا به آنها سند منگوله دار گفته میشود. از جمله ایرادات سندهای منگوله دار (دفترچه ای)امکان جعل آنها ، درج اطلاعات معاملات و مالکین قبلی ملک که دست مجرمان را برای سواستفاده های مختلف از اطلاعات افراد باز میکند ، و فروش یک ملک به چندین نفر و صد البته نگهداری دشوار سند میباشد.  

ادامه مطلب

ابطال-معامله-قرارداد

چه چیزهایی سبب ابطال قرارداد و معامله ملک میشوند؟

روزانه افراد بسیاری بدون آگاهی از اهمیت و قوانین حقوقی و قراردادی ، اقدام به عقد معاملات املاک میکنند و اگر بر این نوع قراردادها یا طرفین معامله ، ایرادی وارد باشد ، دچار اختلافات و دعاوی حقوقی و ملکی طولانی میشوند که همیشه یه پای آن تحمیل ضررهای مالی به طرفین معامله است.گاهی اوضاع از این هم بدتر میشود و برای طرفین معامله امکان ورود قانون دشوار یا امکان ناپذیر میشود چراکه آن معامله یا شرایط عقد قرارداد از ابتدا غیر قانونی بوده یا اصلا به عنوان یک معامله شناخته نمیشود و اصطلاحا معامله باطل است. 

ادامه مطلب

حکم-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک اجاره ای+نمونه فرم درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک اجاره ای،ازجمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر درزمان اتمام قرارداد استیجاری ملک یا فسخ اجاره است. با انقضای مدت اجاره و خودداری مستاجر از تخلیه فوری ملک استیجاری،موجر حق درخواست تخلیه ملک استیجاری را از طریق گرفتن دستور یا حکم تخلیه خواهد داشت.خانه لند در این مقاله نحوه ارائه درخواست و گرفتن حکم تخلیه ملک را به شما توضیح میدهد!

ادامه مطلب

قوانین اجاره مغازه نمونه قرارداد اجاره

9 نکته مهم در اجاره مغازه و املاک تجاری

اجاره مغازه به شکل قرارداد رسمی یا اجاره نامه(عادی) دارای نکات مهمی از جهت تنظیم قرارداد اجاره ، حق سرقفلی مغازه ، و دیگر نکات مهم قراردادی مغازه و املاک تجاریست.خانه لند نکات مهم اجاره مغازه و تنظیم قراردادهای استیجاری املاک تجاری را بهمراه یک نمونه قرارداد اجاره مغازه برای شما شرح میدهد!

ادامه مطلب

مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که درمورد اجاره آپارتمان شنیدم: 8 نکته کلیدی اجاره

 همه به دنبال بهترین املاک و آپارتمان برای اجاره متناسب با بودجه خود هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که درمورد اجاره خانه و آپارتمان و تنظیم قرارداد استیجاری شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ اجاره بها و ودیعه و شرایط قرارداد ،موضوع مهم و چالش برانگیزی ست. خانه لند نکات و توصیه های مهم درباره رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذارد.

ادامه مطلب

فسخ-اجاره

فسخ اجاره در قوانین مالک و مستاجر:ضرر و زیان فسخ اجاره نامه

فسخ اجاره،بمعنی پایان دادن به قرارداد اجاره خانه و دیگر املاک قبل از موعد قرارداد است.اما براساس قوانین مالک و مستاجر تنها تحت شرایط خاصی امکان فسخ اجاره برای هر یک از طرفین قرارداد (مالک و مستاجر )وجود دارد.همچنین نکات مهمی در فسخ اجاره مثل شرایط و حق فسخ اجاره پیش از موعد،ضرر و زیان فسخ قرارداد،درخواست تخلیه ملک اجاره ای و بسیاری نکات و قوانین دیگر مطرح میباشد.در این مقاله خانه لند به نکات و قوانین فسخ اجاره توسط مالک و مستاجر میپردازد:

ادامه مطلب