جعل-اسناد-خط-خوردگی-ملک

چه خط خوردگی هایی سبب باطل شدن یا جعل سند میشوند؟؟

بر مبنای تعریف قانون سند ، به هر گونه نوشته ای که در شرایط دعوی و یا دفاع ، معتبر و قابل اسنتناد قانون باشد گفته میشود .سند های مالکیت به دو دسته سند عادی و سند رسمی با موضوعات مختلف تقسیم میشوند . اسناد مالکیتی فارغ از رسمی با غیر رسمی بودن (سند عادی)، میتوانند مورد ادعای جعل قراربگیرند که نیاز به دلیل موجه دارد.

ادامه مطلب

تخلیه-فوری-مغازه-تجاری

روشهای درخواست تخلیه ملک تجاری و مغازه

یکی از دعاوی رایج بین مالک و مستاجر بحث تخلیه ملک استیجاری در پایان مدت اجاره است. این مسئله تنها برای املاک مسکونی استیجاری اتفاق نمیافتد و مالکین املاک تجاری هم گاهی مجبور به گرفتن دستور یا حکم تخلیه مغازه خود میشوند. مجموعه قوانینی برای روابط موجر و مستاجر در سال 76 به تصویب رسیده است که امکان تخلیه مغازه و دیگر املاک تجاری و مسکونی را تسریع کرده است. چرا که پس از اتمام زمان اجاره ، با تخلیه مغازه و خانه ، موجر میتواند به آسانی و بدون دردسر ملک خود را به مستاجر بعدی اجاره بدهد و در دید کلان تر بازار اجاره املاک تجاری و مسکونی به ثبات برسد.

ادامه مطلب

سند-تک-برگ-سند-منگوله

سند تک برگ چیست ؟! چرا باید سندهای دفترچه ای را به سند تک برگ تبدیل کنیم

شکل قدیمی سند های املاک یک دفترچه چند برگی شامل اطلاعات معاملات قبلی و نام خریداران و فروشندگان بود. که اصطلاحا به آنها سند منگوله دار گفته میشود. از جمله ایرادات سندهای منگوله دار (دفترچه ای)امکان جعل آنها ، درج اطلاعات معاملات و مالکین قبلی ملک که دست مجرمان را برای سواستفاده های مختلف از اطلاعات افراد باز میکند ، و فروش یک ملک به چندین نفر و صد البته نگهداری دشوار سند میباشد.  

ادامه مطلب

ابطال-معامله-بطلان

چه چیزهایی سبب ابطال معامله ملکی میشوند؟ (تفاوت ابطال و بطلان و فسخ قرارداد)

روزانه افراد بسیاری  بدون آگاهی از اهمیت و قوانین حقوقی و ملکی ، اقدام به عقد معاملات املاک میکنند و اگر در این نوع قراردادها یا بر طرفین معاملات ، ایرادی وارد باشد ، دچار اختلافات و دعاوی حقوقی و ملکی طولانی میشوند که همیشه یه پای آن تحمیل ضررهای مالی به آنهاست .

ادامه مطلب

درخواست-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک استیجاری و شرایط آن به همراه نمونه درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک توسط مستاجر از جمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر در زمان اتمام قرارداد اجاره است. قبل از هر چیز باید به این نکته توجه کنیم که اجاره نامه ، یک قرارداد موقت و دارای زمان مشخصی است و پس از گذشت این زمان، اعتبار قانونی خود را از دست میدهد و  اگر مستاجر از تخلیه فوری ملک خودداری کند ، حق درخواست تخلیه ملک برای موجر بوجود می آید.

ادامه مطلب

قوانین اجاره و نمونه قرارداد اجاره مغازه

نکات و قوانین اجاره مغازه و املاک تجاری

اجاره مغازه یکی از نمونه قرارداد های رایج در کشور و مرتبط با اجاره ملک تجاری بوده که به شکل قولنامه استیجاری هم انجام میشود. درقولنامه های دستی و غیر رسمی اجاره مغازه می بایست حتما توسط مشاور املاک مطمئن انجام گیرد.

ادامه مطلب

مهم توصیه رهن اجاره آپارتمان

بهترین توصیه ای که در مورد اجاره آپارتمان شنیدم

 همه به دنبال بهترین مورد اجاره با توجه به شرایط مالی شان هستند. ویتنی کوی نویسنده و سردبیر آمریکایی با چندین مستاجر با تجربه و کارشناس املاک و مستغلات صحبت کرده و از آنها خواسته بهترین توصیه ای که در مورد اجاره آپارتمان و تنظیم قرارداد اجاره شنیده اند را بگویند. اجاره آپارتمان، مبلغ و شرایط قرارداد ،موضوعی چالش برانگیز است. در این مقاله نکات و توصیه های مهم در خصوص رهن و اجاره آپارتمان را با شما به اشتراک میگذاریم.

ادامه مطلب

سرقفلی-مغازه-حق سرقفلی

سرقفلی مغازه چیست؟ 9 نکته مهم خرید و انتقال حق سرقفلی

حق سرقفلی مغازه نوعی مالکیت غیر مالی است. هنگامی که شخصی کسب و کار جدیدی را در محلی اندازی می کند و آن مغازه یا ملک تجاری به شهرتی در جلب مشتری می رسد ، همین شهرت کسب سود بیشتر را برای وی بوجود می آورد. که به آن حق سرقفلی مغازه می گویند. حق سرقفلی مغازه از این نظر اهمیت دارد که مشتریان به دلیل اعتبار و اعتمادی که شخص مغازه دار ( نه صاحب ملک تجاری ) ایجاد کرده ، خرید های خود را از آن محل انجام می دهند.با خانه لند همراه باشید تا بیشتر در مورد حق سرقفلی مغازه بدانید!

ادامه مطلب

فسخ-اجاره-قرارداد

فسخ اجاره در قوانین مالک و مستاجر | تعیین خسارت و ضرر و زیان های فسخ

چه مالک باشید چه مستاجر ، فسخ اجاره پیش از موعد یا پس از تحویل ملک، از جمله مشکلاتی که ممکن است در قراردادهای استیجاری با آن روبرو شوید مستاجر طبق شروطی تعیین شده حق فسخ اجاره را دارد و در مقابل آن قانون به موجر هم حق متقابلی جهت فسخ اجاره می دهد. در این مقاله به شرایط و قوانین مالک و مستاجر در بحث فسخ اجاره می پردازیم.

ادامه مطلب