مقالات برچسب دار
فسخ-قرارداد-املاک-ابطال-معامله

شرایط و قوانین فسخ قرارداد خرید و فروش ملک

فسخ معاملات و قراردادهای خرید و فروش ملک با 3شرط امکانپذیر است:1-داشتن حق فسخ قرارداد خرید و فروش ملک 2-فسخ قرارداد با شرایط قانونی 3-فسخ توافقی قرارداد که معمولا نیاز به پرداخت خسارت از طرف فسخ کننده قرارداد ملکی دارد . خانه لند در این مقاله قوانین و شرایط فسخ انواع معاملات ملکی ( مبایعه نامه ، قولنامه ، اجاره نامه) را برای شما شرح میدهد 

ادامه مطلب

تخلیه-فوری-مغازه-تجاری

روشهای درخواست تخلیه ملک تجاری و مغازه

یکی از دعاوی رایج بین مالک و مستاجر بحث تخلیه ملک استیجاری در پایان مدت اجاره است. این مسئله تنها برای املاک مسکونی استیجاری اتفاق نمیافتد و مالکین مغازه و املاک تجاری هم گاهی مجبور به گرفتن دستور یا حکم تخلیه مغازه خود میشوند. مجموعه قوانینی برای روابط موجر و مستاجر در سال 76 به تصویب رسیده است که امکان تخلیه مغازه و دیگر املاک تجاری و مسکونی را تسریع کرده است.

ادامه مطلب

-حق-کسب-و-پیشه

حق کسب و پیشه و سرقفلی چه تفاوتی با هم دارند؟!

حق کسب و پیشه چیست و چه تفاوتی با حق سرقفلی در معاملات املاک تجاری و مغازه دارد؟حق کسب و پیشه و سرقفلی دو اصطلاح پرکاربرد دربحث معاملات املاک تجاری هستند که هم از جهت حقوقی و هم موارد قانونی با هم تفاوت اساسی دارند هرچند بسیاری از مردم حق کسب و پیشه را معادل سرقفلی میدانند! پیش از آنکه به نکات قانونی و معاملاتی سرقفلی و حق کسب و پیشه بپردازیم بهتر است با تعریف درست و تفاوت آنها آشنا شویم.پس با خانه لند تا انتهای این مقاله همراه باشید!

ادامه مطلب

حکم-تخلیه-ملک

درخواست تخلیه ملک اجاره ای+نمونه فرم درخواست تخلیه ملک

بحث تخلیه ملک اجاره ای،ازجمله اختلافات همیشگی موجر و مستاجر درزمان اتمام قرارداد استیجاری ملک یا فسخ اجاره است. با انقضای مدت اجاره و خودداری مستاجر از تخلیه فوری ملک استیجاری،موجر حق درخواست تخلیه ملک استیجاری را از طریق گرفتن دستور یا حکم تخلیه خواهد داشت.خانه لند در این مقاله نحوه ارائه درخواست و گرفتن حکم تخلیه ملک را به شما توضیح میدهد!

ادامه مطلب

سرقفلی-مغازه-حق سرقفلی

سرقفلی مغازه چیست؟8 نکته مهم خرید و انتقال حق سرقفلی

حق سرقفلی مغازه نوعی مالکیت غیرمالی ملک تجاری است.هنگامی که شخصی کسب و کار جدیدی را در یک ملک تجاری راه اندازی می کند و آن مغازه موفق به جلب مشتری میشود ،همین شهرت،کسب سود بیشتر را برای مغازه دار بوجود می آورد که به آن حق سرقفلی مغازه می گویند. حق سرقفلی مغازه از این نظر اهمیت دارد که مشتریان به دلیل اعتبار و اعتمادی که مغازه دار قبلی ( نه صاحب ملک تجاری ) ایجاد کرده ، خریدهای خود را از آن ملک تجاری و مغازه ادامه می دهند.خانه لند نکات و قوانین سرقفلی مغازه  و املاک تجاری را به زبان ساده به شما توضیح میدهد! 

ادامه مطلب

فسخ-اجاره

فسخ اجاره در قوانین مالک و مستاجر:ضرر و زیان فسخ اجاره نامه

فسخ اجاره،بمعنی پایان دادن به قرارداد اجاره خانه و دیگر املاک قبل از موعد قرارداد است.اما براساس قوانین مالک و مستاجر تنها تحت شرایط خاصی امکان فسخ اجاره برای هر یک از طرفین قرارداد (مالک و مستاجر )وجود دارد.همچنین نکات مهمی در فسخ اجاره مثل شرایط و حق فسخ اجاره پیش از موعد،ضرر و زیان فسخ قرارداد،درخواست تخلیه ملک اجاره ای و بسیاری نکات و قوانین دیگر مطرح میباشد.در این مقاله خانه لند به نکات و قوانین فسخ اجاره توسط مالک و مستاجر میپردازد:

ادامه مطلب