به دنبال مشارکت هستید؟

 

می خواهید ملک ثبت کنید؟

 

خرید و فروش آپارتمانخرید فروش رهن اجاره

خرید و فروش آپارتمان

با توجه به افزایش رو به رشد جمعیت شهری در کشور، حدود90 درصد خانوارها در آپارتمان زندگی می کنند، از این رو خرید و فروش آپارتمان در حال رونق گرفتن است. از طرفی برخی خرید خانه را نشانه‌ای از استقلال خود می دانند و از این که مالک خانه باشند لذت می‌برند. در این راستا امروزه یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری ها در ایران، سرمایه گذاری روی خرید ملک یا آپارتمان است.

برای خرید آپارتمان باید به یک سری نکات توجه داشت:

1. چند منطقه را مورد بررسی و بازدید قرار دهید تا از قیمت ها، بافت منطقه مورد نظر، شرایط فرهنگی منطقه و غیره آگاهی پیدا کنید.

2. امروزه آپارتمان ها به صورت تک واحدی، دو واحدی، سه واحدی، چهار واحدی یا به صورت مجتمع ساخته می شوند که اغلب خانواده ها معمولا دنبال ساختمان های تک واحدی یا دو واحدی هستند.

3. پارکینگ، انباری، آسانسور و تراس(بالکن) از امکانات اصلی یک ساختمان هستند. هنگامی که از یک ساختمان بازدید می کنید، وضعیت انباری و پارکینگ سندی واحد را بررسی کنید (مزاحم یا غیر مزاحم بودن پارکینگ)، همچنین هنگام نوشتن قرار داد حتما به شخصه سند را مطالعه کنید و از املاک درخواست کنید برای شما کد رهگیری دریافت کند.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های خرید و فروش یاری می نماید.

خرید و فروش کلنگی و زمینخرید و فروش ملک کلنگی | خرید و فروش زمین

خرید و فروش کلنگی و زمین

در ایران ملک کلنگی به بناهای بالای 35 سال گفته می شود که دیگر قابل سکونت و استفاده نیستند. اما زمین آن ها برای ساخت و ساز مناسب است. سازندگان نیز معمولا برای ساختن آپارتمان به دنبال زمین یا املاک کلنگی هستند که بیشترین درصد تراکم و سود را برای آن ها داشته باشد.

اما صرف‌نظر از محل قرارگیری ملک کلنگی که تعیین‌کننده اصلی قیمت ملک است، قیمت زمین یا ملک کلنگی به طول بر، گذر کوچه یا خیابان، برخورداری تجاری در تراز همکف، میزان نیاز به اصلاح هنگام ساخت ‌وساز، وضعیت سند، برخورداری از دستور نقشه و نظایر آن بستگی دارد. البته شهرداری نیز برای قیمت گذاری زمین یا ملک کلنگی، معیارهایی را در نظر گرفته است که در قیمت گذاری تاثیر مستقیم دارند و به اعتقاد مشاوران املاک، قیمت‌گذاری زمین یا ملک کلنگی به مقررات شهرسازی هر منطقه نیز بستگی دارد.

خانه های کلنگی در هر منطقه ای قابل رویت هستند و می توان با خرید و سرمایه گذاریِ درست بر روی آن ها به سود خوبی رسید. درست است که بازار خرید کلنگی، بازار پر ریسکی است اما شما با رعایت نکات مهمی که در خانه لند ذکر شده و با مشاوره و راهنماییِ دقیق افرادی که در این حوزه متخصص هستند، قادر هستید ریسک خرید این نوع ملک ها را به سودی عالی تبدیل کنید.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل ها زمین یا ملک کلنگی یاری می نماید.

خرید و فروش مستغلات (ویلا)خرید و فروش مستغلات | خرید و فروش ویلا

خرید و فروش مستغلات (ویلا)

مستغلات به کلیه اموال منقول(قابل انتقال) و غیر منقول (غیر قابل انتقال) مستقر در یک ملک گفته می‌شود که به ‌طور کلی از زمین، ساختمان، محصولات کشاورزی، منابع طبیعی، مواد معدنی و آب‌های زیرزمینی تشکیل شده‌است. خانه های ویلایی یا مستغلات معمولا به صورت یک طبقه، دو طبقه (دوبلکس)، سه طبقه(تریبلکس) یا با طبقات به صورت مجزا ساخته می شوند که به صورت خانه های شمالی و جنوبی دسته بندی می شوند.

درست است که این روزها خانه های ویلایی جای خود را به آپارتمان  ها داده اند و در مقایسه با گذشته کمتر خانه های ویلایی دیده می شود اما زندگی در خانه های ویلایی به مراتب راحت تر از آپارتمان نشینی است. در این بین بیشتر خانواده ها به خانه های ویلایی شمالی تمایل دارند زیرا مستغلاتِ شمالی دارای نورگیر بهتر، تراس(بالکن) بزرگ و رو به آفتاب و جای پارکینگ مناسب در حیاط هستند. در مقابل نیز خانه های ویلایی جنوبی معمولا نور کمتری دارند و فاقد پارکینگ هستند و اگر هم پارکینگ موجود باشد به صورت فضای بسته ای است که معمولا به عنوان انباری استفاده می شود.

لازم به ذکر است که با افزایش آلودگی شهری (آلودگی هوا و آلودگی صوتی) و تمایل افراد به زندگی در حومه های شهرهای بزرگ یا شهرهای شمالی کشور، در چند سال گذشته بازار خرید و فروش مستغلات و ویلا رونق زیادی پیدا کرده است و سود قابل توجهی را به همراه دارد.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های خانه های ویلایی (مستغلات) یاری می نماید.

خرید و فروش اداری (دفترکار)خرید و فروش اداری | خرید و فروش دفتر کار

خرید و فروش اداری (دفترکار)

برای راه ‌اندازی یک شرکت یا دفتر شخصی، نیاز به ملکی است که تمامی توقعات را درزمینه فعالیت مورد نظر برآورده سازد.

شهرداری، ساختمان محیط کار (اداری) را به دو دسته تقسیم می کند:

1. موقعیت اداری      2. سند اداری

1. ساختمان های دارای موقعیت اداری، ساختمان هایی هستند که قبلا به عنوان ساختمان مسکونی استفاده می شده اند. این ساختمان ها معمولا در حاشیه خیابان های بزرگی واقع هستند و به دلیل سر و صدای وسایل نقلیه، با اینکه سند آن ها مسکونی است، جای خود را به محیط  کار داده اند  و برای برخی مشاغل از جمله مطب پزشک، دفتر وکلای حقوقی و مهندسین مشاور قابل استفاده هستند. (توجه شود که شرکت های استقرار یافته در این ساختمان ها حق زدن تابلو ندارند).

2-ساختمان های دارای سند اداری با ساختمان های موقعیت اداری متفاوت هستند. این ساختمان ها پس از طی کردن یک سری ازقوانین و پروسه های اداریِ سازمان هایی مثل شهرداری، مالیات و بیمه، مشمول سند اداری می گردند و هر شغل و صنفی می تواند فعالیت خود را در مکان مورد نظر آغاز کند. (شرکت های استقرار یافته در ساختمان هایی با سند اداری حق زدن تابلو دارند).

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های خانه های ویلایی (مستغلات) یاری می نماید.

رهن و اجاره آپارتمانرهن و اجاره آپارتمان | رهن و اجاره خانه

رهن و اجاره آپارتمان

از مشكلات مستاجران، درخواست مالکین برای تخلیه آپارتمان، با نزديك شدن به اتمام قرار داد هرسال است که راه حل این مشکل  نوشتن قرار داد بلند مدت است تا از جابه جایی هرساله ی مستاجران جلوگیری شود. از طرفي مستاجران بيشتر تمایل به رهن كامل خانه دارند تا اینکه مبلغی اجاره را هر ماه پرداخت کنند. در نقطه ی مقابل، مالكين بيشتر تمایل به دریافت اجاره دارند تا رهن كامل خانه. همچنين طي يكي دو سال گذشته یکی از دلايل اصلي جابجايي، تورم و افزايش رو به رشد قيمت است که اين باعث مي شود مستاجرين وقت زيادي را صرف بازديد خانه جهت رهن و اجاره کنند. هنگامی كه همراه یک مشاور، از يك ساختمان يا آپارتمان برای رهن و اجاره بازديد مي كنيد بايد به موارد زیر توجه کنید.

1. سن بنا، امكانات ساختمان(پاركينگ ،انباري،اسانسور، تراس)، شارژ ساختمان، مسكوني بودن كل ساختمان (وجود واحد اداري) 2.براي تمديد قرار داد سال بعد معمولا افزايش ١٠ تا ١٥ درصدي تورم را خواهیم داشت كه مالكين با مبنا قرار دادن این موضوع مبلغي را به مبلغ سال قبل اضافه مي كنند كه می تواند در مبلغ اجاره یا مبلغ ودیعه لحاظ شود 3. بهتر است براي تمديد قرار داد به دفتر املاك مربوطه مراجعه كرده و به جای پشت نویسی کردن، قرار داد جديد نوشته شود 4. در هنگام نوشتن قرار داد حتما سند آپارتمان را با كارت ملي يا مدرک وكالت وكيل مالك تطبیق دهید و از مشاور املاك بخواهيد براي شما كد رهگيري تهيه كند (اجباری نیست) 5. در هنگام تحويل آپارتمان به همراه مالك یا وكيل مالك و مشاور املاك در آپارتمان حاضر شويد و همه ملحقات آپارتمان را صحيح و سالم تحويل بگيريد. چنانچه آپارتمان مورد رهن و اجاره، فرنیش(مبله) باشد از مشاور املاك درخواست کنید صورت جلسه اي بين شما و مالك تنظيم كند تا در زمان تخليه آپارتمان با مالك به مشکلی برنخورید.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های رهن و اجاره  آپارتمان یاری می نماید.

رهن و اجاره مستغلات (ویلا)رهن و اجاره ویلا | خانه لند

رهن و اجاره مستغلات (ویلا)

مستغلات در سخن عامیانه به معنی خانه دربست است که معنی علمی آن را در قسمت فروش برای شما توضیح دادیم. معمولا رهن و اجاره مستغلات (ویلایی) تقریبا شبیه به آپارتمان است. مستغلات شامل انواع مختلفی مثل مستغلات برای سکونت و زندگی، مستغلات جهت کار و شرکت و مستغلات جهت مدرسه یا مهد کودک است. سند مستغلاتی که جهت سکونت استفاده می شوند مسکونی است. گاهی مستغلاتی که جهت کار و در موقعیت اداری توسط وکلا، پزشکان و.. استفاده می شوند نیز از سند مسکونی استفاده می کنند اما مستغلاتِ سند اداری که در واقع پایان کار و سند آن ها اداری است، برای  بیشتر مشاغل قابل استفاده هستند. مزیت اجاره مستغلات برای مستاجری که مستغلات را جهت کار و برای شرکت اجاره می کند این است که معارض همسایگان را ندارد، مگر مواقعی که بر اثر مشکل پیش آمده مثل عدم داشتن مجوز کار برای مثال از وزارت ارشاد (در رابطه با مراکز فرهنگی) یا اقدام به نصب تابلو بدون تایید مراکز بهداشت (در رابطه با کلینیک ها) همسایگان به شهرداری اطلاع دهند یا خود شهرداری اطلاع پیدا کند.

نکته ی بسیار مهم در مورد اجاره مستغلات این است که علاوه بر وجود متراژ بنا در سند آن، باید متراژ را با پایان کارهم مطابقت داد تا مستاجر از استفاده شدن متراژِ مجاز قید شده در قرارداد مطمئن شود. توجه داشته باشید که موقع بازدید از مستغلات جهت سکونت یا کار، هر توضیحاتی را که لازم است از مشاور مربوطه یا از مالک مستغلات درخواست کنید. در هنگام نوشتن قرار داد حتما سند مالک را با کارت ملی تطبیق دهید و اگر با وکیل مالک در ارتباط هستید، مدرک وکالت وکیل را رویت کنید که برای این کار می توانید از دفتر خانه صادر کننده وکالت استعلام بگیرید.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک، شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های رهن و اجاره  یاری می نماید.

رهن و اجاره اداری (دفترکار)رهن و اجاره اداری | رهن و اجاره دفتر کار

رهن و اجاره اداری (دفترکار)

شرایط رهن و اجاره ساختمان سند اداری یا موقعیت اداری (دفترکار) با ساختمان مسکونی بسیار متفاوت است. سند ساختمان های موقعیت اداری مسکونی است و فقط برای برخی مشاغل قابل استفاده هستند(وکلای حقوقی، پزشکان، مهندسین مشاور). در این ساختمان ها اجازه و رضایت دیگر همسایه ها اهمیت زیادی دارد. از طرفی ممکن است مالکین کل ساختمان را به عنوان دفتر کار موقعیت اداری استفاده کنند یا اجاره داده باشند که برای این کار باید عوارض شغلی پرداخت کرد، زیرا طبق ضوابط  شهرداری ساختمان های سند مسکونی اجازه فعالیت کاری ندارند و فقط به عنوان ساختمان مسکونی قابل استفاده هستند.

ساختمان های سند اداری معمولا برای اکثر مشاغل (به جز تجاری) قابل استفاده هستند و حق تابلو زدن دارند (البته رضایت دیگر مالکین ساختمان الزامی است). در این ساختمان ها معارض کار کردن از طرف همسایه ها و شهرداری وجود ندارد ولی عوارض شهرداری آن ها بر اساس نوع شغل تعیین و محاسبه می شود. در صورت اجاره دادن ساختمان های سند اداری باید سالیانه مالیات بر اجاره پرداخت شود. چنانچه خود مالک از ساختمان سند اداری استفاده نماید باید متناسب بر نوع کار، مالیات بر درآمد پرداخت شود (باید اظهارنامه پر کرده واز بیمه تامین اجتماعی کد کارگاهی دریافت شود). هنگام بازدید از ساختمان برای رهن و اجاره ی ساختمان های سند اداری یا موقعیت اداری (دفترکار)، باید با توجه به فعالیت شغل مورد نظر، امکانات ساختمان (پاركينگ، انباري وآسانسور)، موقعیت ساختمان، امکان قرار گرفتن تابلو و غیره را مورد توجه قرار داد.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های رهن و اجاره سند اداری یا موقعیت اداری(دفترکار) یاری می نماید.

خرید، فروش، رهن و اجاره تجاری (مغازه)خرید و فروش و رهن و اجاره مغازه | ملک تجاری

خرید، فروش، رهن و اجاره تجاری (مغازه)

املاک تجاری معمولا در متراژهای مختلف، راسته خیابان های اصلی و در طبقه همکف واقع هستند. سند و پایان کار این ساختمان ها باید تجاری باشد و همانند ساختمان های اداری حق نصب تابلو دارند. تفاوت بین ساختمان های اداری و تجاری در نوع فعالیت آن ها است. به این صورت که در ملک اداری عرضه اجناس برای فروش صورت نمی گیرد اما در ملک تجاری، خرید و فروش اجناس صورت می گیرد. نکات مهم رهن و اجاره ی مغازه به شرح زیر می باشند:

1. مغازه ها دارای مالکیت سر قفلی و ملکیت هستند. در مغازه هایی که سر قفلی آن ها به شخص دیگری واگذار شده است، صاحبِ سرقفلی حق تعویض کاربری (فعالیت) مغازه را نداشته و باید از مالک اجازه بگیرد 2. در زمان خرید یا اجاره مغازه حتما باید سند مغازه رویت شود تا مشخص شود مالک مغازه صاحب سرقفلی و ملکیت نیز هست 3. هنگام اجاره کردن مغازه باید به اصالت از سند و پایان کار تجاری، فعالیت پیشین، پاخور بودن مغازه، تابلو خور بودن مغازه، نزدیک بودن به مترو مراکز اصلی شهر، توجه کرد 4. هنگام ملاقات با مالک، نوع فعالیت (یا کالا و محصولی که قصد عرضه آن را دارید) را با نوع جوازِ کسبِ صادر شده برای آن واحد مطابقت دهید. 5. تعیین کنید که پرداخت مالیات، دارایی و عوارض شهرداری در طول مدت اجاره برعهده ی مالک است یا مستاجر، تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود 6. در زمان خرید املاک تجاری علاوه بر رویت سند و کارت ملی مالک و صاحب سرقفلی، حتما باید سند مالکیت از نظر متراژ، ابعاد، مکان، محل و شناسه های ثبتی سند مالکیت و پایانِ کارِ تجاری صادره از طرف شهرداری منطقه، مطابقت داده شود و از صحت و تطبیق این دو مدرک با هم اطمینان حاصل شود 7. همچنین سابقه فعالیت انجام شده در محل تجاری مورد نظر و داشتن جواز کسب صادرشده از اتحادیه مربوطه بسیار مهم خواهد بود.

مشاورین املاک خانه لند با کادری مجرب و بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه املاک شما را با بروزترین قیمت ها و فایل های رهن و اجاره تجاری (مغازه) یاری می نماید.

تمامی محتوای این سایت متعلق به سایت خانه لند میباشد طراحی سایت پافکو